Un – taneční sólo pro dvě těla

Představení plné křehkosti, nejistého balancování a překážek, kterým je vystaven tanečník Florent Golfier. Projekt vycházející z abstraktního a geometrického jazyka byl inspirován křížovou cestou

 

 

 

 

Francouzská výtvarnice, scénografka a režisérka Marie Gourdain vytvořila představení UN (Jeden) plné křehkosti, nejistého balancování a překážek, kterým je vystaven tanečník Florent Golfier. Projekt vycházející z abstraktního a geometrického jazyka byl mimo jiné inspirován křížovou cestou.

„Nerozvíjíme náboženskou debatu, ale zabývali jsme se prvky jako je kříž, kde se setkává horizontální a vertikální linie, smrt, či vzkříšení – kruh,“ uvedla autorka konceptu a scénografie Marie Gourdain. Její kreativní tým si dal za cíl oslovit co nejširší diváckou obec v ČR i v zahraničí, napomoci k tomu má i neverbální povaha projektu. „Představení Un zkoumá hranice mezi instalací výtvarného umění a tancem, mluví o životě, o klikaté cestě jednoho těla, které je uvězněno v systému, z něhož se s naží uniknout. Přestože je představení sólem, na scéně jsou lidé dva. Druhé tělo (pozn. autorka sama) mění prostor, který tanečníka obklopuje na základě přesně dané logiky,“ dodala Gourdain.

Představení UN již mohli diváci Studia ALTA vidět v prosinci v rámci vyprodané předpremiéry. V sobotu 6. a v neděli 7. února v 19:30 budou mít tak možnost znovu nahlédnout do světa, ve kterém citlivý světelný design a interaktivní hudba tvoří neméně podstatné součásti konceptu, jako pohyb tanečníka Florenta Golfiera a autorky představení.

 

d_tanecni_solo_pro_dve_tela_1 (1)

 

autor: Marie Gourdain

účinkují: Florent Golfier, Marie Gourdain

světelný design: Zuzana Režná

zvuk/hudba: Tomáš Hubáček

scénografie: Marie Gourdain

kostýmy: Marie Gourdain, Zuzana Režná

technická podpora: Štěpán Hejzlar a Jakub Ryvola

produkční: Simona Vičarová

spolek: tYhle (tyhle.cz)

 

Vstupenky jsou k dispozici v síti goout.cz.

d_tanecni_solo_pro_dve_tela_1

Taneční magazín

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..