Mistr ani Markétka nepromluví

Skupina Mime Club uvede premiéru Mistra a Markétky, oproti klasickým činoherním zpracováním bude však Faustovský námět beze slov a využije především těla a jeho výrazových možností

 

 

 

 

22. a 23. listopadu uvede skupina Mime Club v Divadle Inspirace premiéry Mistra a Markétky, pohybového představení na motivy známého románu Michaila Bulgakova. Oproti klasickým činoherním zpracováním bude však toto výjimkou, protože Faustovský námět uvede beze slov a využije především těla a jeho výrazových možností.

Vycházíme z naší zkušenosti práce s tělem,“ říká o skupině Vojtěch Svoboda, profesionální mim a režisér inscenace. „To nám umožňuje intenzivněji pracovat s emocemi, vyjádřit některé zásadní myšlenky jinak, možná ještě působivěji než při použití slov. Přitom nejdeme přímo po textu, ale po hereckých detailech v našem autorském pojetí námětu,“ dodává. „Co je na tomto příběhu poutavé – to, čím láká stále další umělce ke zpracování – je dokonalý milostný příběh, láska doslova ´až za hrob´.

Mistr_a_Markétka_01

Svoboda, tak jako další tvůrci představení, je absolventem Katedry pantomimy HAMU v Praze. Svůj netradiční obor rád propaguje jak při tvorbě krátkých etud, tak celovečerními náměty, jako byla práce na pantomimickém libretu Václava Havla Perpetuum mobile. Mistr a Markétka je jeho režijním debutem a ke spolupráci si vybral zkušené interprety mimického divadla: Například Radek Pokorný a Lukáš Šimon hrají v inscenaci Národního divadla v Praze Z Mrtvého domu, Šimon se ukázal i v Eposu o Gilgamešovi Janáčkova divadla v Brně. Mime Club má pak za sebou úsp šnou Emilii, pojednávající o krizi mladého člověka v dnešní době nebo politické divadlo Heydrich.

Produkční Mime Clubu Alexej Byček tuto dramaturgii komentuje: „Snažíme se ukázat, že pantomima nejsou jen bílé rukavičky, ale že má mnoho neobvyklých podob a je schopná přednést také důležité aktuální otázky.“ Jak tyto otázky podá Mistr a Markétka? Přijďte se přesvědčit na premiéru 22. nebo 23. listopadu.

 

Mistr a Markétka – premiéry

  1. a 23. 11. 2015, vždy od 19:00

Divadlo Inspirace, Malostranské nám. 12

Vstupné: 100 / 50 Kč pro studenty

Režie: Vojtěch Svoboda

Hrají: Valeria Daňhová, Anna Kukuczková, Ondřej Holba, Radek Pokorný, Lukáš Šimon, Antonín Týmal

Scéna a kostýmy: Dominika Lippertová

Light-design: Martin Bitala

Produkce: Alexej Byček a Mime Club o.s.

IMG_6488 - http://murhaaya.com

 

Taneční magazín

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..