Lanugo vydává vysněný dvou-vinyl

Popová formace Lanugo vydává zbrusu nové album

 

 

Lanugo vydají a pokřtí svůj první vinyl 29. dubna v pražském NoD

Popová formace Lanugo dokončila nahrávání bonusových skladeb, které se objeví na rozšířené edici alba Lanugo, 2014 na dvou vinylových deskách.

Lanugo vydává vysněný dvou-vinyl. Spojuje v něm nedávno vydané album 2014 se zbrusu novými bonusovými skladbami. Tuto gramofonou desku uvede skupina na trh koncertním křtem 29. dubna v Experimentálním prostoru NoD hned vedle pražského klubu ROXY.

„…Experimentální prostor NoD je v srdci Prahy, líbí se nám jak to tu žije a tepe. A mimo to část našeho klipu Nad Městem vznikala na střeše tohoto prostoru. Volba byla pro křest LP jasná.“ vysvětluje zpěvačka Markéta Foukalová.

lanugo_2014_01_jan_durina

Čtveřice nových skladeb se nahrávala ve známém nahrávacím studiu Sono po boku Milana Cimfeho. Kapela nahrávala všechny nástroje dohromady a konečnou podobu písniček dotvořil hudební producent a zároveň klavírista kapely, Viliam Béreš. Lanugo tentokrát „sáhli“ nejen ke svým osvědčeným textařům, ale vybrali si také dva texty známého českého básníka Antonína Sovy.

Antonín Sova měl výročí 150 let od svého narození. Někteří z nás na něm vyrostli, a tak jsme to oslavili po svém. Zhudebnili jsme jednu jeho báseň a zahráli ji na jeho počest v jeho rodném Pacově na festivalu Pacovský poledník. Líbílo se nám uvádět sto let starý text do současnosti. Bylo to jak cestovat ve stroji času. Proto jsme udělali ještě jednu písničku. Máme z nich radost a teď je obě nabízíme na vinylu.“  dodává Markéta.

Bonusové skladby strany C – Sára 2, Nůžky a Rozhovor – desky Lanugo, LP 2015, včetně několika skladeb z alba Lanugo, 2014, nabízíme v premiéře k poslechu na www.soundcloud.com/lanugo2015

Vstupenky na pražský křest vinylu Lanugo v předprodeji na www.goout.cz

lng_lp2015_promo_poster

 Foto: Jan Durina

Taneční magazín

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..