ROXY a NoD představují první narozeninová jména pro BE 22

20. – 26. 10. 2014

ROXY ve spojení s Experimentálním prostorem NoD letos pokračují v tradici říjnových narozeninových oslav.

Program 22. narozenin představí zahraniční i domácí koncerty, parties, divadelní představení, výstavy a performance. Prvními potvrzenými umělci v ROXY jsou američtí Liars, americko-španělský dj Maceo Plex, britský dj Scuba. NoD uvede mimo jiné i performerku Janu Vránu a inscenaci Peklo tvůrců Prachař, Trmíková, Nebeský a 420PEOPLE. Jména dalších potvrzených umělců budou ohlašována během léta.

Mezi první vlaštovky programu v ROXY patří newyorská kapela Liars, která umně balancuje mezi elektronikou, noise rockem a punkem. Publiku Liars  představí svou říznou show v úterý 21. října. Jak je tradicí, sobotní program bude patřit špičkové elektronice a pozici headlinera převzal uznávaný dj a současný světový top producent Maceo Plex. Sekundovat mu bude britský producent Paul Rose aka Scuba, který je spojený především s berlínským klubem Berghain.

Hudební program v NoD zastupují se svou směsí swingu a hip-hopu čeští Voilà! Kromě koncertů obsadí zákoutí prostoru ROXY/NoD také množství site-specific happeningů a performance. Zahájení festivalu provede tanečnice a performerka Jana Vrána. Milovníci výtvarného umění se budou moci setkat s díly Kateřiny Vincourové či Ondřeje Brodyho a program BE 22 zakončí první repríza inscenace z dílny Davida Prachaře, Lucie Trmíkové, Jana Nebeského, 420PEOPLE a NoD Peklo inspirovaná dílem Dante Alighieriho.

Snažíme se pro fanoušky ROXY a NoD tento rok připravit program, který bude reprezentovat nejen legendární a oblíbené umělce, ale hlavně neotřelá a u nás ještě neviděná jména. Taková je podle nás role ROXY a NoD. Jsme si jisti, že to fanoušci ocení,“ vysvětluje první ohlášení dramaturgyně ROXY Lenka Senová.

Taneční magazín

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..