Generace FB

Taneční Studio Light společně se studenty DAMU v divadelním představení o manipulaci a problémech sociálních sítí

Experimentální prostor NoD uvede premiéru divadelně-dokumentárního projektu o internetové manipulaci Generace FB

6. května, Praha – Poslední premiérou letošní divadelní sezóny Experimentálního prostoru NoD bude divadelně–dokumentární sonda do života teenagerů na sociálních sítích Generace FB, která se uskuteční v premiéře 20. května a v první repríze 3. června. Tento projekt byl vyvíjen rok a půl a autorsky za ním stojí studenti 4. ročníku Katedry alternativního a loutkového herectví DAMU. Hlavním tématem projektu je snaha zachytit život mladých lidí na sociálních sítích se všemi jeho riziky.

 536a09523e215

Projekt Generace FB byl poprvé prezentován v NoD jako součást programu týdenních oslav 21. narozenin klubu Roxy BE TWENTY ONE ve formě work-in-progress. Od té doby se koncept představení posunul od tématu kyberšikany k tématu manipulace na internetu, zranitelnosti dětí a mladých lidí na něm a důležitosti udržení vlastního soukromí.

Společně se studenty DAMU na projektu participují děti z tanečního Studia Light, kteří jsou i protagonisty představení, s nimiž je v představení manipulováno a na nichž jsou demonstrovány principy sociálních sítí.

,,Projekt Generace FB je dokument o jedné internetové generaci, je to dokument o možnostech internetu, je to dokument o tom, jak nás internet posouvá a brzdí v našich sociálních interakcích,” dodává jedna z tvůrkyň Jana Macičková.

,,Projekt mě zaujal svou dokumentární rovinou – jedni z protagonistů jsou ti nejmladší uživatelé sociálních sítí. Ty používají v takové míře, že si neuvědomují dopad své komunikace, a tím jsou zranitelní. Dále mi přijde důležité zapojení nejmladších lidí do tvůrčího procesu. Představení dělají mladí lidé – studenti DAMU – a díky tomu a tématu projektu vzniká atraktivní divadelní tvar,” dodává šéfdramaturg prostoru NoD Adam Halaš.

Premiéra představení Generace FB se uskuteční 20. května od 20:00, první repríza je plánována na 3. června v Experimentálním prostoru NoD. Vstupenky v ceně 180 Kč, 120 Kč pro studenty, seniory a držitele ZTP a ZTP/P a v ceně 100 Kč pro děti do 15 let jsou v předprodeji v sítích SMS Ticket a Ticketportal a ke koupi v NoD každý všední den od 16 do 20 hodin.

 

Taneční magazín

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..