Festival Struneři

Milovníci kytar, neváhejte navštívit festival ve dnech 12.-13. května 2014, účinkují Michal Pavlíček, Michal Pelant a další

 

 

 

 

Experimentální prostor NoD a Championship Music pořádají 12. – 13. května festival Struneři

Struneři, tak se jmenuje první ročník dvoudenního festivalu, jehož program je věnovaný především zajímavým kytarovým projektům, kytaristům a vůbec všemu okolo tohoto jedinečného nástroje. Nabídne několik tematických workshopů, celkem 8 koncertů a celý program ukončí vždy jam session. Festival spojuje zajímavé umělce všech věkových kategorií a slibuje silný a pestrý line-up. Akce se uskuteční v pražském klubu NoD od 12. do 13. května vždy od 17.00, koncertní část skončí ve 22.00 a následovat bude ještě komorní projekce a kytarové exhibice.

Hlavními tvářemi festivalu jsou kytaristi, a to starší i mladší generace, od Joea Karafiáta přes Michala Pelanta, Radima Hladíka z Blue Effectu až po Lukáše Chromka.

Festival má jasnou ambici mapovat zajímavé projekty spojené se jmény kytaristů české scény. Nezaměřovat se na žánry, ale kytaru jako hudební nástroj a spíše fenomén jako takový. Druhým cílem je vytvořit nové příležitosti pro hudebníky k vzájemnému uměleckému dialogu, lehce postrčit a poukázat na nová možná spojení. Každý z účinkujících je pečlivě vybírán nejen kvůli svému jménu a dosažené popularitě, ale také s jistým výhledem a možností jedinečného uměleckého spojení s ostatními interprety toho dne.

Během dvou dnů proběhnou zajímavé semináře na téma kytarové nástroje se skutečnými odborníky. Povídání pak o své zkušenosti doplní také známí hudebníci. Oba dva dny se od 19.00 uskuteční série koncertů a po 22.00 dostanou návštěvníci ještě malý přídavek, a to jam sessions v podání pověstných uměleckých jmen české kytarové scény.

Celý festival se bude profesionálně zaznamenávat a do června vyjde digitálně na všech dostupných servisech. Povede se zachytit jedinečnou uměleckou atmosféru do nahrávky? Už brzo se dozvíme.

Jména všech účinkujících jsou vypsaná v následujícím textu, podrobnosti ohledně seminářů s workshopy budou ještě upřesněny a stejně tak i jména kytaristů na jam sessions.

Lístky jsou k sehnání ve dvou variantách buď jako jednodenní pas za 200,- Kč nebo jako permanentka na oba dva dny za 350,- Kč. Předprodeje běží na ticketstream.cz a smsticket.cz.

Struneři 2014

Hudební program:

12. 5. 2014

Lukáš Chromek – věkově mladý, nicméně zaběhlý kytarista s několikaletými zkušenostmi od sólové dráhy, přes skupinu The Coolers až po rockovou kapelu Airfare. Lukáš je také všestranný producent.

IAN – duo si zakládá na energických a příjemně melodických písních. Sází na souhru akustické kytary a violoncella a velmi obratně míchá vlivy latiny, písničkářství a rock’n’rollu. Svým originálním repertoárem v netradičním složení dokáže určitě zaujmout. V Roxy navíc dvojice pokřtí svou debutovou desku BON VOYAGE!

Michal Pavlíček – Michal Pavlíček je kytarový mág, skladatel svérázných hříček i autor introvertních rockových opusů, stejně jako melodicky silných působivých balad, skladatel symfonické a scénické hudby, vyhledávaný producent i mentor mladých hudebníků. Je znám z kapely Pražský Výběr.

Michal Pelant – známý především od Davida Kollera, ale momentálně se věnuje také svému sólovému projektu, který je složený z ostřílených muzikantů a přináší moderní rock s vynikajícími texty a je postaven na skvěle zaranžovaných kytarách, silném vokálu a chyrakteristickém projevu. V kapele hraje např. Steve Walsh, který jakožto muzikant i producent zakořenil v Praze, ale má za sebou historicky spolupráci s těmi největšími jmény americké blues, country rockové scény.

13. 5. 2014

Munroe – zbrusu nový indie-rock projekt v čele s Honzou Kunzem z kapely Kofe-in. Věnuje se také ojedinělému melodramu Hičhaikkum, který už od roku 2004 spojuje básnický text s jevištní performancí a hudbou. V Munroe Honzu doplňuje kytarista Vladimír Jaške. Psychidelické duo směřuje k hudebnímu minimalismu a syrovosti. Dobrodružství, svoboda a přátelství je pro ně zásadní.

Calm Season – akustická dvojka, Adam „Piaf“ Vopička (frontman bývalé kytarovky Fake Tapes, The Prostitutes) a Terezie Kovalová (ex Republic of two, Vladivojna la Chia, Forma), přináší propojení akustické kytary a cella, což je nesmírně zajímavou kombinací, kterou doplňují melancholické texty.

Joe Karafiát – český zpěvák, kdytarista, ale i producent. Joe nasbíral své cenné zkušenosti také v zahraničí. V prosinci oslavil 30 let působení na hudební scéně a po celou dobu se neodchýlil z linie undergroundu. Joe působí či působil v legendárním seskupení The Plastic People of the Universe, dále v Basement 11, Garage, Joe Carnation band a mnoha dalších. Momentálně však začíná se svým sólovým projektem Joe Karafiát, jež znázorňuje underground vložený do moderních souvislostí.

Blue Effect – pražská legendární bigbeatová skupina. Vůdčí postavou je výborný a velmi osobitý kytarista Radim Hladík, který je zároveň zakladatelem. Dnes se Blue Effect doplňují mladší muzikanti, například známý Honza Křížek (dříve Walk Choc Ice), jež je i hlasem kapely.

Taneční magazín

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..