Program České taneční platformy

Program

 

3.4.                                                                                                                                      

18:00   Centrum současného umění DOX

Andrea Miltnerová: Flashback

20:00   PONEC – divadlo pro tanec

Farma v jeskyni: Informátoři

4.4.                                                                                                                                      

18:00   Alfred ve dvoře

Boca Loca Lab / Jiří Adámek: ŘEKNI NĚCO

20:00   PONEC – divadlo pro tanec

Lenka Vagnerová & Company: La Loba

5.4.                                                                                                                                       

16:00   teatro NoD

Spitfire Company / Petr Boháč: ANTIWORDS

18:00   Studio ALTA

Tereza Ondrová a Peter Šavel: Boys Who Like To Play With Dolls

20:00   PONEC – divadlo pro tanec

NANOHACH / Lenka Flory: Flashed by

6.4.                                                                                                                                          

11:00   PONEC – divadlo pro tanec

Barbora Látalová & kol.: Karneval zvířat

16:00   Studio ALTA

VerTeDance / Jiří Havelka: Korekce

20:00   PONEC – divadlo pro tanec

Lenka Vagnerová & Company: Jezdci + Gala-closing – vyhlášení cen ČTP 

 

Členové festivalové poroty:

zahraniční zástupci

Suzy Block (NL/ARG) – ředitelka Dansmakers Amsterdam

Morag Deyes (UK) – umělecká ředitelka Dance Base Edinburgh

Edvin Liverić (HR) – herec, režisér, tanečník a producent

Carmen Mehnert (DE) – programová ředitelka drážďanského Hellerau pro oblast Performing

Arts

Jarmo Juha Pentilla (FR) – umělecký poradce pro taneční dramaturgii Théâtre National de

Chaillot v Paříži

čeští zástupci

Petra Hauerová – choreografka, tanečnice a taneční pedagožka, zástupkyně ředitelky konzervatoře Duncan centre

Yvona Kreuzmannová – předsedkyně sdružení Tanec Praha

Ivanka Kubicová – choreografka a pedagožka

Jana Návratová – taneční publicistka

Markéta Perroud – spoluředitelka festivalu TANEC PRAHA

Nina Vangeli – taneční publicistka

Dramaturgická porota:

Petra Hauerová – choreografka, tanečnice a taneční pedagožka, zástupkyně ředitelky konzervatoře Duncan centre

Marie Kinski – ředitelka a zakladatelka SE.S.TA – Centra choreografického rozvoje

Yvona Kreuzmannová – předsedkyně Tance Praha, 1 společný hlas s Markétou Perroud

Ivanka Kubicová – choreografka a pedagožka

Jana Návratová – taneční publicistka

Markéta Perroud – spoluředitelka festivalu TANEC PRAHA, 1 společný hlas s Yvonou

Kreuzmannovou

Nina Vangeli – taneční publicistka

 

Partneři festivalu:

Festival Česká taneční platforma pořádá Tanec Praha pod záštitou Ing. Vladislavy Hujové, starostky Městské části Praha 3.

Festival finančně podpořilo Ministerstvo kultury ČR, Hlavní město Praha, Městská část Praha 3.

Účast šesti významných zahraničních kurátorů České taneční platformy 2014 a studijní cestu pro Tanečníka roku podpořila Česká centra v Praze.

Účast mezinárodní poroty České taneční platformy 2014 podpořil Institut umění – Divadelní ústav (IDU) v Praze.

Festival dále podpořil Institut světelného designu, SE.S.TA, konzervatoř Duncan centre, HAMU, Francouzský institut, Maďarský kulturní institut, Norské fondy?!, Prague International, Aerofilms, Bikramjoga, WD Lux, Agogs, Sansha, Thai Fit a VŠCHT.

Mediálními partnery jsou ČRo Vltava, Radio Wave, Radio 1, Taneční aktuality, Taneční zóna, Pražský deník, Metropolis live, Artikl, A2 a iPrague.

Taneční magazín

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *