Dance Academy Prague Vás zve do svého týmu! část 2

Charakteristika tanečních stylů podle Yemiho část 2

Modern Ballet

Styl spojující prvky klasického baletu a moderního tance je základním kamenem pro další rozvoj tanečního umění.

MTV style

Mtv dance je tanec inspirovaný současným hudebním světem a tancem, který můžeme vidět ve videoklipech umělců jako je Beyonce,Usher, Lady Gaga či Janet Jackson. Jde o kombinaci street dance, hip hopu, rnb, ale i výrazového tance. V těchto hodinách je třeba nebát se uvolnit, projevit svou osobnost, sex-appeal, či váš smysl pro humor.

Hip Hop

Hiphop vznikl na počátku 70. let 20. století  Z technického hlediska, je charakterizována jako izolace-pohybu, kde části těla nezávisle fungují bez ostatních částí těla. Naučíte se základy lockin, Rnb, LA styl. Výuka probíhá v anglickém jazyce.

Kids Street – dětský kurz

Lekce je zaměřena především na dětskou motoriku, rytmiku, rozvoj pohybových schopnosti a taktéž na výuku tanečních pohybových dovednosti ve stylu street dance. Hodina je vedena zábavnou formou tak, aby se děti něco nového naučily a zároven je to nesmírně bavilo. Ve výuce nechybí ani poradna dávka tanečních a pohybových her, které mají děti tak rádi. Práce s dětmi je jednou z nejkrásnějších věcí na světě!

Waacking

Tento typický ladies styl vznikl v 70 letech v amerických gay klubech, kde se tancoval na funky hudbu, dnes se již používá i ve spojení s House dance. Je to styl určený především pro něžnější pohlaví, takže si pánové, stejně jako např. u dancehallu, určitě přijdou na své. Wacking se vyznačuje přehnaně ženskými pohyby, ale je zároveň ladný a uhlazený. Je to velice energický a individualistický styl, kerý využívá převážně práci rukou. O nejprofláknutější skupině lze mluvit o House Ninja a známém Archie Burnett.

Dancehall

Tento taneční styl pochází z Jamajky a využívá technik afro shake a raggae spojených s raggae hudbou, která však využívá tvrdší beaty a nazývá se jak jinak, než Dancehall. Tento tanec je zábavný, erotický a sebevědomý. Vyhovuje více ženám, ovšem tančí jej čímdál častěji i muži, kteří si ho přizpůsobují do něco tvrdší podoby. Příkladem dancehallu by se dal označit videoklip k písní King Of The Dancehall od Beenie Man.So “Shake that ass!”

danceacademyprague

V Jámě 8
Praha 1
T: +420 222 945 323 (16:00-21:00)

Zdroj: http://www.danceacademy.cz

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..