Návrat kalanetiky

Kalanetika je super sexy cvičení nejen pro celebrity

 

 

 

Kalanetika se nedávno vrátila na scénu, a to především díky osobní trenérce  celebrit Tracy Anderson, která  počítá mezi své klienty Madonnu, Jennifer Lopez a Gwyneth Paltrow.  Stejně jako Callan Pinckney vylepšila originální cvičební metodu založenou na bázi tance a  navrženou  Lotte Berke v roce 1980, Tracy Anderson nyní přinesla kalanetiku do 21. století.

Tracy Anderson, trenérka celebrit

Tracy Anderson – kalanetika

Kalanetika byla vysoce  populární v 80. a 90. letech, a není pochyb o dosažených  výsledcích. Každý, kdo tuto metodu praktikuje, ví, že malé pohyby známé jako „impulzy“ během cvičení aktivují nejhlubší svaly. To znamená, že je zapojeno více svalových vláken, které májí  silný vliv  na vzhled těla. Izolace specifických svalů vytváří dlouhé štíhlé svaly lépe než zapojení hlavního  svalu.

Madonna a Tracy Anderson

Jedna hodina kalanetiky má stahovací a zvedací  efekt jako 20 hodin aerobiku.

Jennifer Lopez

Nicméně, originální kalanetika má své nedostatky –  nemá kardio sekci a obrovské množství opakování cviků může být nudné…

Nová metoda vyřešila i tento  problém.
Nově přidané části používají  velké, kontrolované pohyby, které zvyšují výkonnost kardiovaskulárního systému a spalují tuky. Ačkoliv  se cvičení na tvarovní částí  těla stále zaměřuje  na stabilizační svaly, nyní se zaměřujete na svaly z různých úhlů, což znamená, že můžete přidat různé množství  různých cviků  místo opakování jednoho cvičení  více než 100x.

 

Taneční magazín

Jeden komentář u “Návrat kalanetiky”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..