Pomáhej tancem

Dobročinná událost má další etapu v Praze

Po úspěšném představení projektu Pomáhej tancem v Pardubicích se další  zastávka uskuteční v samém srdci Prahy. Tato jedinečná akce spojuje radost z pohybu, hravost, social dance, objevování nových možností a zábavné setkání lidí různých věkových kategorií. Zájemci se mohou seznámit s brazilským tancem zouk, užít si tančírnu obohacenou o rytmy salsy a bachaty. Svou účastí podpoří dobročinnou organizaci Splněné dětské přání a její misi pro handicapované děti.Dnes se řada z nás potýká se zdravotními obtížemi a ztuhnutým tělem v důsledku sedavého způsobu života. Tanec je způsob, jak se můžete protáhnout, užít si radost z pohybu a objevování při interakci s dalšími lidmi. „Pro tělo jde o velmi přirozený pohyb, který podporuje celou řadu procesů v našem těle od hubnutí, přes dobré zažívání nebo kvalitní spánek,“ říká Kristy Jana organizátorka a spoluzakladatelka rodinné organizace Splněné dětské přání.

Tanec přináší uvolnění, vydechnutí, možnost vypnout hlavu a zapomenout na všechny starosti. Prostě jen být. A tohle chce Splněné dětské přání ukázat i dalším lidem, kteří na sebe zapomínají, jsou zavaleni povinnostmi anebo se stydí, protože mají trýznivou vzpomínku na taneční nebo se srovnávají s ostatními. Proto zahájilo spolupráci s tanečními lektory, kteří lásku k tanci sdílí a mají chuť podpořit dobročinnou misi Nový domov – Místo naděje. V rámci ní organizace provozuje komunitní prostor, bezpečné prostředí pro rodiny se zdravotně znevýhodněnými dětmi, kde najdou psychickou podporu, odbornou pomoc a možnost zúčastnit se nejrůznějších aktivit.

Pomocí společného téma a záliby můžeme navíc zdravým lidem přiblížit svět handicapovaných, aniž by měli pocit, že se od nich něco vyžaduje nebo se dostali do obtížných situací, kdy neví, jak s takovými jedinci komunikovat. Na akci Pomáhej tancem v Pardubicích nás přijela navštívit Karolínka, která se kvůli svalové hypotonii a dystrofii pohybuje na vozíčku. Díky lásce k tanci si našla způsob, jak tuto bariéru překonat a se svou taneční partnerkou Eliškou to dokážou pořádně rozbalit. I na událost Pomáhej tancem – Praha přicestuje vzácný host, podrobnosti však zatím organizátoři nechávají jako překvapení.

„Baví nás propojovat svět zdravých i handicapovaných lidí, poukazovat na zbytečné předsudky a odstraňovat bariéry, které mezi námi jsou. Máme společného víc, než si mnozí dokážou představit. Vzájemné přijetí napomáhá k empatii, pochopení a vytvoření přirozeného respektu. Často je největší potíž v komunikaci – jak s druhými mluvit, ať už jsou na tom zdravotně jakkoli, abychom si šli naproti a vyhověli si. Proto na to jdeme přes tanec. Pomáhá nám cítit sebe samé, spolupracovat a komunikovat beze slov,“ dodává Kristy Jana.

V tanečním sále V-life se na vás kromě týmu organizace Splněné dětské přání těší i profesionální lektorka, energická a usměvavá Jarka Šálová. V rámci tančírny bude hrát oblíbený latino DJ Laurent Lole Dumas. Účastníky seznámí se zoukem, brazilským tancem, jehož základy si osvojíte už po první lekci. Podstatné je nikoliv to, jak u tance vypadáte, ale to, jestli si ho užíváte. Připraven je jeden workshop pro úplné začátečníky a následný pro pokročilé. Poté následuje tančírna, kde zazní také rytmy salsy a bachaty. Na akci můžete přijít v páru i samostatně.

https://www.youtube.com/watch?v=EGMb8KU1x6g&t=7s

Organizátorům velmi pomůže, pokud si místo na workshop rezervujete předem přes formulář https://forms.gle/39JFdMHN7eT5pn4J7

Podrobnosti o události:

Datum:
26. ledna 2024

Místo:
taneční sál V-life, Praha 1, Opletalova ulice 919/5

Vstupné (finanční dar) při rezervaci místa do 11. června 2024:

pouze workshop 200 Kč

1 workshop a tančírna 300 Kč

2 workshopy a tančírna 500 Kč

pouze tančírna 150 Kč

Čas:

16 – 17h workshop zouk pro začátečníky

17:30 – 18:30 workshop zouk pro pokročilé

18:30 tančírna zouk, salsa, bachata, tombola a doprovodný program

Odkaz na akci:

https://www.splnene-prani.cz/udalost-pomahej-tancem-miri-do-prahy.html

Kristy Jana

pro Taneční magazín

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..