Tři otázky pro Oskara Hese

Soutěžící StarDance 2024

Oskar Hes

Divadelní, televizní i filmový herec. Známý je z minisérie Rédl, televizního snímku Dukla 61 a nejnověji také z filmu Bratři. Za svůj výkon v jedné z hlavních rolí v tomto životopisném dramatu byl letos nominován na Českého lva. Diváci ho mohou vidět také v Hudebním divadle Karlín, Švandově divadle nebo v divadle NoD. Věnoval se folklornímu tanci, hip hopu a na konzervatoři vystudoval muzikálové herectví. Jako malý si zahrál v dětských rolích v inscenacích Carmen, Polská krev a Golem.  

 

TŘI OTÁZKY PRO OSKARA HESE:

 

Proč jste přijal pozvání do StarDance?

Připadá mi to jako skvělá příležitost něco nového se naučit, dostat se za dva měsíce do formy, kterou jsem v poslední době ztratil. Aktivně se teď moc nehýbu. StarDance je pro mě něco jako zábavný taneční tábor a moc se těším, až to celé začne. Tanec je mi velmi blízký.

Jak velká to pro vás bude výzva, věnovat této soutěži bezmála půl roku života? 

Myslím si, že to bude určitě velmi náročné. Co vím z doslechu od ostatních kolegů, kteří už StarDance absolvovali, tak to je extrémně fyzicky, psychicky i emočně náročná práce. Člověk je neustále na očích, pod palbou médií. Je to celorepublikově sledovaná show, takže ten mediální tlak bude asi veliký. Ale nebojím se toho. Stále u mě převažuje radost, jsem natěšený a doufám, že to všichni ve zdraví zvládneme, že si to užijeme a bude to příjemně strávený společný čas. Moc se těším na kostýmy, na choreografie, na všechno a na všechny.

 

Co očekáváte, že vám StarDance přinese? Co chcete, aby vám dala?

Nové zkušenosti se společenským tancem. Byť byli oba moji rodiče tanečníci, já jsem se nikdy společenskému tanci nevěnoval. Nikdy jsem netančil s partnerkou ani latinu, ani klasiku, takže se moc těším na to, že se v tomto oboru vzdělám a že získám nějaký pevný základ, z něhož budu moct následně vycházet. Chtěl bych jednou svou partnerku vyzvat k tanci a nemuset se toho bát.

Foto: Anna Marie Baráková

Vendula Krejčová, Česká televize

pro Taneční magazín

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..