Tři otázky pro Filipa Blažka

Soutěžící StarDance 2024

Filip Blažek 

Divadelní, filmový a televizní herec i dabér. Před kameru se poprvé postavil už v první polovině osmdesátých let. V roce 1992 absolvoval pražskou konzervatoř. Upozornil na sebe rolí dobrosrdečného Matěje, který vyhnal Závist v pohádce Nesmrtelná teta. Působil v Divadle ABC, v Národním divadle, spolku Kašpar či v Divadle na Vinohradech. Aktuálně hraje v několika inscenacích divadla Studio DVA. V seriálu ČT Případy 1. oddělení byl vyšetřovatelem Martinem Pražákem.  

 

TŘI OTÁZKY PRO FILIPA BLAŽKA:

 

Proč jste přijal pozvání do StarDance?

Rád se celý život hýbu a tanec je docela těžká disciplína. Tak jsem se rozhodl, že se hecnu a naučím se ho. Nabídku jsem dostal už dříve, měl jsem ale plno práce. Navíc jsem si říkal, že tohle přece nemůžu nikomu udělat, aby se díval na moje taneční výkony. Letos jsem měl asi nějakou slabou chvilku, v diáři neměl naplánovaná natáčení ani divadla, tak jsem na StarDance kývl.

Jak velká to pro vás bude výzva, věnovat této soutěži bezmála půl roku života? 

Skutečně – vůbec vystoupit v přímém přenosu, zachovat chladnou hlavu a vlastně být sám sebou, to bude velké měřítko. Další věc je tanec sám o sobě. Opravdu jsem nechodil ani do tanečních a jsem jeden z těch, kdo radši zůstává sedět, když ostatní tančí. Vzpomínám si ovšem, že když jsem se seznamoval se svou ženou, protančili jsme celý večer a údajně to nebylo úplně marné. Tak uvidíme.

Co očekáváte, že vám StarDance přinese? Co chcete, aby vám dala?

Člověk ve StarDance sám sebe prezentuje trošku jiným způsobem, než je zvyklý. Doufám, že to nebude ostuda a nebudu na lidi působit divně. Třeba zlomím ostych z přímých přenosů a zocelím se, protože v těchto situacích jsem opravdu stydlín. Každopádně doufám, že se naučím tancovat. Třeba mě to bude bavit a ještě v šedesáti budu chodit po plesech a budu řádit na parketu.

Foto: Anna Marie Baráková

Vendula Krejčová, Česká televize

pro Taneční magazín

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..