Trochu buřtový, trochu medový večer

Buřty v medu v Bravu

Soubor Kozel ve fraku, který se věnuje tvorbě na poli pantomimy a pohybového divadla, uvádí novou inscenaci Buřty v medu. Jedná se o jedinečný divadelní projekt, kde umělci za použití mikroportů doprovodí mimické akce zvukovým projevem a mluveným slovem. Premiéra proběhne 9. května 2024 od 19 hodin v Divadle BRAVO!

Inscenace Buřty v medu je autorský počin souboru Kozel ve fraku, který je ceněný pro svou vysokou uměleckou úroveň a vytříbenou techniku. Zde však sáhl po zcela novém prostředku komunikace, tedy slovu a zvuku, a představuje moderní pantomimu ve velmi atraktivní formě. Dostává se na pomezí žánrů pantomimy, stand upu, beat boxu, slam poetry, dabingu, lip syncu či mluvené grotesky.

Tento styl, v zahraničí reprezentován osobnostmi jako Micheal Courtemanche, Umbillical Brothers či Rowan Atkinson, je v Čechách zatím neobjevený a posouvá žánr pantomimy na novou úroveň. Dává jí velmi moderní ráz, velkou srozumitelnost, akčnost a atraktivitu pro široké publikum. Od němého děje se posouvá k moderní show a nabízí pantomimě zcela nové možnosti.

Pro samotné umělce jde o velkou výzvu. Sami přiznávají, že toto není jejich typický styl:
„Jde o takový žánrový mišmaš. Ač oba máme zkušenosti třeba s klasickou činohrou, tak tady přidáváme slovo a zvuk do pantomimy, kterou má člověk roky studia i praxe zažitou jako němé umění. A poprvé děláme čistě show místo divadla. Najednou se mění zažitý proces tvorby, technika pantomimy i přemýšlení na jevišti a další věci,“ říkají Anna Kukuczková a Vojtěch Svoboda.

Inscenace Buřty v medu bude na repertoáru Divadlo BRAVO!, zároveň jsou však plánované výjezdy na festivaly mimo Prahu, mohou se těšit například diváci Letního bláznění v Chebu. Inscenace je dělaná jak „dovnitř“, tak na krytou stage nebo šapitó.

Představení Buřty v medu se odehraje 9. 5. 2024 od 19:00  na scéně Divadla BRAVO!, bývalého Branického divadla, kde je soubor Kozel ve fraku stálým hostem. Na repertoáru zde mají také rodinnou inscenaci Absurditky, monodrama Kukačka aneb Přesto zůstal člověkem herečky Anny Kukuczkové nebo Stvoření světa, sólové pantomimické etudy Vojtěcha Svobody s živým hudebním doprovodem Lukáše Sommera.

Lístky jsou k sehnání na webu divadla: https://divadlobravo.cz/burty-v-medu/

Web souboru: http://kozelvefraku.cz/
Web Divadla BRAVO!: https://www.loserscirque.cz/ a https://divadlobravo.cz/
Facebook Kozla ve fraku: https://www.facebook.com/kozelvefraku
Instagram Kozla ve fraku: https://www.instagram.com/kozelvefraku/
Youtube Divadla BRAVO!: https://www.youtube.com/user/unitedartscz/featured

Iveta Bláhová, Lucie Kocourková

pro Taneční magazín

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..