„Gabriela Soukalová: Pravda se pořád vyplatí“

Návrat k vrcholu: Gabriela Soukalová a její cesta zpět ve filmu

Gabriela Soukalová, jméno, které zaznělo na biatlonových tratích po celém světě, a pak najednou přišlo ticho. Ticho, které však nebylo projevem slabosti, ale spíše síly a rozhodnutí. Po krátkém odmlčení se Gabriela vrací do arény biatlonu s plnou silou a touhou po comebacku.

Jiří Hamza, s nímž se Gabriela setkala, aby si promluvili o jejím návratu na trať, se stal klíčovou postavou v tomto comebacku. Gabriela ve filmu popisuje její cestu slovy: „Protože jsem se sešla s Jirkou Hamzou, se kterým jsme vlastně vymysleli plán, který by mi mohl pomoct se vrátit. Takže bych řekla, že mi opět poměrně hodně pomohl. Taky má zásadní zásluhu na tom, že se teďka můžu vůbec o něco takového pokoušet, takže jsem za to moc ráda.

Režisér Petr Větrovský nás zavede do nitra tohoto dramatického příběhu o odhodlání, vytrvalosti a touze po znovunalezení vlastní síly. Přítomnost režiséra zajišťuje, že tento film nebude jen obyčejným záznamem událostí, ale pohledem do nitra jedné z nejvýraznějších postav českého sportu.

Velkou oporou v této obtížné době byl pro Gabrielu její současný partner Miloš Kadeřábek. Jeho přítomnost a podpora vynesly Gabrielu nad strachy a pochybnosti. Ve filmu představuje Kadeřábek pohled do Gabrieliných emocí, když se potýkala s rozhodnutím vrátit se na trať. „Dlouho jsme o tom mluvili a přemýšleli jsme, jestli to je vůbec možný, jestli to je vůbec v jejích silách se vrátit,“ říká její současný přítel Miloš Kadeřábek.

Gabriela a Miloš nejsou jen partnery, jsou i rodiči: „Dlouho jsme řešili, co všechno tomu budeme muset oba dva obětovat, protože máme malou dcerku a té chceme věnovat maximální čas.“ Dcera se stala středem jejich života, a když přišlo rozhodování o Gabrielině návratu do světa biatlonu, byla klíčovým bodem jejich rozhodování.

Označte si datum 7. března 2024 ve vašem kalendáři, protože právě v tento den film Gabriela Soukalová: Pravda se pořád vyplatí otevírá dveře kin.

Trailer:

Klára Duháčková   

pro Taneční magazín 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..