Festival Filharmonie pomáhá otevřít hospic na Svatém Kopečku u Olomouce

Festival naplnil i své benefiční poslání

Festival filharmonie si 9. června podmanil publikum Androva stadionu a včerejším dnem naplnil i své benefiční poslání.

Právě se totiž sešli hlavní představitelé fotbalového klubu SK Sigma Olomouc, Moravské filharmonie Olomouc a produkční agentury ForsBerg s hejtmanem Olomouckého kraje Josefem Suchánkem, pod jehož záštitou se akce konala, a náměstkyní primátora Miroslavou Ferancovou, aby zpečetili svůj záměr. Pánové Jiří Ficner, Jonáš Harman a Marek Berger předali zástupci projektu „Otevřeme zahradu“ Hospice na Svatém Kopečku u Olomouce Davidu Rozehnalovi šek na částku 50.000,- Kč, paní náměstkyně pak šek na částku 20.000,- Kč, kterou poskytlo statutární město Olomouc. „Jsem rád, že se na Andrově stadionu sešli vynikající interpreti, skvělí hudebníci, nadšené publikum, štědří podporovatelé, ale i ti méně viditelní, kteří vytvořili podmínky k tomu, aby byl hudební večer naplněn neopakovatelnou atmosférou a nevšedními zážitky. Díky vám všem, vážení!

A na úplný závěr „nultého“ ročníku Festivalu filharmonie nám zůstává ještě jedna důležitá záležitost, předat symbolický šek a podělit se tak alespoň o část onoho úspěchu s těmi, kteří prožívají závěr svého života v hospicové péči na Svatém Kopečku a někteří z nich to mají v životě hodně, hodně složité,“ sděluje za SK Sigma Olomouc, a.s. Jiří Ficner. „Hudba spojuje a boří bariéry a nejinak tomu bylo i v případě Festivalu filharmonie. Spojení Moravské filharmonie Olomouc, předních interpretů dalších žánrů a Androva stadionu ukázalo potenciál do budoucích let. A přestože byl letošní „nultý“ ročník v řadě aspektů prubířský, velmi nás těší, že se podařilo naplnit i jeden z cílů koncertu – benefici pro projekt „Otevřeme zahradu“ Hospice na Svatém Kopečku. Patří za to dík všem zúčastněným, i každému, kdo návštěvou koncertu podpořil též tento záměr,“ uvádí ředitel Moravské filharmonie Olomouc Jonáš Harman.

„Projekt Otevřeme zahradu, ale i další projekty Dobrého místa pro život, mají dlouhodobou podporu celého našeho týmu,“ říká za produkci Festivalu filharmonie Marek Berger, ředitel eventové agentury ForsBerg a dodává: „Jsem rád, že se příslib proměnil v konkrétní pomoc a krásnou finanční částku na tento výjimečný projekt.“

„Jsem moc ráda, že se náš dlouhodobý partner SK Sigma Olomouc spolu s Moravskou filharmonií Olomouc, agenturou ForsBerg a statutárním městem Olomouc rozhodli podpořit náš projekt „Otevřeme zahradu“ pro Hospic na Sv. Kopečku a zvýšit tak i povědomí nejen o hospicové péči. Domnívám se totiž, že je nesmírně důležité, aby sílu této myšlenky a její přesah přijalo za své co největší množství lidí,“ říká Věra Zukalová, předsedkyně spolku Dobré místo pro život.

Vytvořit lidem, kteří tento svět opouští, místo, kde uslyší svou vlastní filharmonii v podobě zvuků přírody a hlasů blízkých, je bohulibé. Otevřít současně tento svět veřejnosti je záslužné nejen pro jednotlivce, ale i pro společnost. Lidé se ke konci života obrací k víře, přírodě, hudbě, domovu, rodičům, ale i těm, které zde zanechají. Čerpají z nejzákladnějších darů lidského bytí. Jsem vděčná za to, že Festival filharmonie byl tvořen srdcem, a stejně tak bylo rozhodnuto i o benefičním přesahu a pomoci pro projekt „Otevřeme zahradu“, uzavírá za Festival filharmonie Iveta Gronská.

 

 

Iveta Gronská

pro Taneční magazín

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..