Jedeme dál do Rakouska s Martinem France

Blanarovičová s Jeníkovou a France s Baťkem se odrovnali v Rakousku

V letošním červnu se uskutečnil pod záštitou hejtmana Jihočeského kraje Martina Kuby a náměstka hejtmana Jihočeského kraje Pavla Hrocha již 4. ročník V.I.P. Press tripu „Jedeme dál…“ České Alpy Rakousko (www.ceskealpy.cz ), na který tentokráte dorazila herečka a zpěvačka Yvetta Blanarovičová, přímo z natáčení ze Slovenska, také  herec a zpěvák Petr Batěk. Ten si s sebou přivezl svého syna Petra Baťka ml., který se už sám vydal v otcových šlépějích a přijmul hlavní roli v Plzeňském divadle v muzikálu Billy Elliot. Svou rakouskou premiéru si zde odbyla herečka Veronika Jeníková, kterou znají diváci například z filmů Pozor, vizita nebo Bony a klid, zpěvačka Zuza Nová a její dobrý parťák Martin France, který je zároveň i producentem této akce.

Všichni zmínění se setkali v rakouském městečku Niedernsill v hotelu Oberwirt, odkud každý den vyráželi na dojednaná výletní místa. Hotel je uzpůsoben českým turistům a cyklistům. Majitel je totiž také Čech, pocházející původně z Olomouce a personál je také český, což všem usnadňuje místní pobyt.

Druhým dnem už započalo alpské výletování, a tak herci a zpěváci navštívili třeba soutěsku Sigmund Thun Klamm, kde uvidíte krásné vodopády,  po té se vydali na malé občerstvení do místních kopců do restaurace Almmirtshcarf. Po přejezdu do města Kaprun si někteří vyzkoušeli i bobovou dráhu.

Další dny se vyrazilo například lanovkou na Smaragdbahn s návštěvou místní restaurace Wildkogel Alm, ale také do soutěsek Taxenbach – Kitzlochklamm, kde bylo možné opět vidět nádherné vodopády, pro zdatnější turisty tu byly  feratty .Horský štít Dorgasteiner, výborné místo, odkud všichni vyrazili cca 15 km směrem dolů, a proto bylo pro všechny milou odměnou koupání v termálech Alpenland, odkud jsou vidět z venkovního bazénu alpské štíty. Další zastávkou byl hrad Honensalzburg,  dále  tajuplné a magické soutěsky Liechtensteinklamm.

Interpreti se v hotelu Oberwirt také setkali  s 35 starosty  a místostarosty  z moravské Hané,   vznikl takový malý improvizovaný koncert, který se díky starostům nesl ve velmi přátelském duchu až do pozdní půlnoci.

A koncert pro všechny přítomné české, ale i rakouské diváky proběhl posléze i v pátek,  zdarma, což bylo vlastně úkolem již od počátku s cílem propagace české kultury, cestovního ruchu a znovu potkávání se mezi spoluobčany ČR a Rakouska.

Letošní loučení bylo opravdu zase dojemné, ale už teď se ví, že příští půlkulatý 5. ročník proběhne od neděle 2. června – neděle 9. června 2024 a tak, kdo by chtěl zažít opravdu zážitkový týden v Rakousku s českými herci a zpěváky, je srdečně zván.

Foto: Jana Tesaříková

Martin Production, Taneční magazín

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..