How to peel an onion without crying a Vrstvy

Divadlo Continuo premiérovalo novou inscenaci a chystá site- specific project

Po úspěšném uvedení premiéry nové inscenace HOW TO PEEL AN ONION WITHOUT CRYING se diváci mohou těšit na již obvyklý site-specific projekt Divadla Continuo. Tento rok v novém formátu site-specific LAB. Projekt VRSTVY mohou diváci zhlédnout od 18. do 20. 7. vždy od 21 hodin na Švestkovém Dvoře a jeho okolí

Divadlo Continuo uvedlo 13. 5. na Švestkovém Dvoře premiéru inscenace HOW TO PEEL AN ONION WITHOUT CRYING. Další reprízy inscenace plánuje soubor na podzim, v září v Praze a na začátku října v Brně.

V současné době soubor Continua již připravuje letošní letní site specific projekt, jenž se bude dotýkat otázek a témat, která soubor otevřel během příprav inscenace.

„Dotkli jsme se zejména otázek lidského vědomí, toho, jakým způsobem lidský mozek vnímá okolní i vnitřní svět a jak ze smyslových podnětů a přijatých kulturních vzorců vytváří model, který pak nazývá realitou“, vysvětluje Pavel Štourač, režisér a umělecký vedoucí souboru.

Site-specific projekt s názvem VRSTVY bude jedinečný a výjimečný hned v několika ohledech. Po více než čtvrt století každoročních a dnes již „tradičních“ site-specific projektů s výslednou celovečerní inscenací v nedivadelním prostředí, jejichž příprava trvá více než půl roku a zahrnuje intenzivní čtyřtýdenní zkoušení s dvacítkou performerů a muzikantů, dospěl tvůrčí tým divadla k rozhodnutí ustanovit tento formát site-specific projektů jako bienále.

„Diváci, kteří jsou zvyklí každoročně v létě navštěvovat projekty Divadla Continuo však o nic nepřijdou. Novým formátem site-specific LAB jim chceme nabídnout propojení divadla s dalšími uměleckými formami – výtvarným uměním, hudbou či literaturou“, dodává k novému formátu projektu Pavel Štourač.

K účasti na přípravě projektu pozval soubor desítku studentů a čerstvých absolventů partnerských evropských divadelních škol a mladých umělců – performerů, výtvarníků a muzikantů z České republiky, Německa, Itálie, Řecka, Španělska, Velké Británie, Slovenska a Kolumbie.

Diváci se tak letos mohou těšit na tři večery, při kterých budou putovat po zákoutích Švestkového Dvora a jeho okolí a zhlédnou jednotlivé divadelní akce, výtvarné a hudební instalace, krátké performance či performativně pojaté přednášky pozvaných hostů.

Divadlo Continuo je mezinárodní nezávislý divadelní soubor založený v roce 1992 Helenou a Pavlem Štouračovými. Od roku 1995 sídlí a tvoří v jihočeských Malovicích na statku pojmenovaném Švestkový Dvůr. Ve své tvorbě divadlo propojuje fyzické herectví s postupy loutkového divadla, živou hudbou a výraznou výtvarnou stylizací. Kromě toho se skupina od roku 1997 věnuje site-specific projektům v nedivadelních prostorách. Za více než 30 let své existence vytvořil soubor několik desítek inscenací a projektů a získal řadu ocenění.

Site – specific LAB / VRSTVY

  1. – 20. 7. 2023

Vždy od 21 hodin

Podrobné informace na www.continuo.cz/vrstvy

Předprodej vstupenek na GoOut

Zuzana Bednarčiková

pro Taneční magazín

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..