PLaiPRAGUE

Prague Clockwork Cabaret (z pera umělé inteligence)

Je možné nahlédnout na skutečnost jinýma než lidskýma očima? Osvobodit se od znalosti kontextu a změnit tak vidění známého? Unikátní scénický projekt PLai PRAGUE: Prague Clockwork Cabaret tuto možnost nyní nabízí. Zábavné pásmo pěti nemyslitelných scének, v němž se umělá inteligence chopila pomyslného autorského pera, aby díky nezaujatému pohledu vyprávěla o naší civilizaci.

Za asistence dramaturga Kryštofa Krejčího tak neváhá nově zpracovávat kanonické příběhy našich dějin. Byl příchod praotce Čecha opravdu tak neproblematický, jak ho podává Jirásek? O čem by si povídal T.G. Masaryk s Václavem Havlem na téma role Česka v Evropě? A jak by si padli do noty Bedřich Smetana s Ludwigem van Beethovenem na rybách u Vltavy? To jsou jen střípky mozaiky, které utváří hru, jež s naším hlavním městem rozehrála umělá inteligence.

Pražský mechanický kabaret je hodinový spektákl v angličtině, který vzniknul při příležitosti českého předsednictví Rady Evropské unie. Multižánrovou podívanou plnou nečekaných setkání, hlášek a písní nazkoušeli studenti pražské DAMU pod vedením absolvujícího režiséra Josefa Doležala. Producentem a autorem projektu spolufinancovaného hlavním městem Prahou je technologický inovátor Tomáš Studeník.

Jako herci v mnoha rolích se představí studenti DAMU Karolína Knězů, Jan Staněk a Šimon Pliska. Scénografem představení je Martin Šimek, produkci měly pod palcem „dramačky“ Lucie Karbanová a Karolína Hanzlová.

Světová premiéra ojedinělého scénického projektu PLai PRAGUE: PRAGUE Clockwork Cabaret se koná 9. října se na Lodi Tajemství na pražském Rašínově nábřeží.

Více informací: www.plaiprague.eu

Šárka Mrázová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..