Kultura stále žije!

Největší tuzemský online festival

#kulturažije má na kontě přes dva miliony. Nově se do série zapojí Čechomor, Kapitán Demo, festival Jeden svět, veletrh Svět knihy i hlavní město Praha

Z neblahé představy, že by kultura mohla přijít o své nezastupitelné místo ve společnosti, vznikla ze dne na den série #kulturažije, za kterou stojí internetová televize Mall.tv ve spolupráci s dárcovskou platformu Donio.cz. Původně plánovaných pár koncertů, divadelních představení a dalších kulturních akcí přerostlo v největší tuzemský online festival, do jehož programu přibývají další účinkující. V následujících dnech v rámci něj vystoupí Čechomor, Kapitán Demo nebo Tři sestry, festival Jeden svět slavnostně vyhlásí vítěze letošního ročníku a Svět knihy nabídne rozhovory s populárními spisovateli a jejich autorská čtení. Nově se přidává také hlavní město Praha, které #kulturažije udělilo oficiální záštitu.

Na tři desítky koncertů, divadelních i tanečních vystoupení a dalších kulturních akcí uvedla během uplynulých dvou týdnů v online premiéře internetová televize Mall.tv. Diváci tak mohli zdarma a legálně sledovat poprvé na českém internetu třeba multižánrovou show Vivaldianno, hru světově uznávaného pianisty Ivo Kahánka, Společenstvo vlastníků Divadla Vosto5 nebo Černou díru Dejvického divadla. A tuto možnost mají stále, záznamy jednotlivých představení budou v rámci série #kulturažije dostupné po celou dobu mimořádných opatření.

Kromě archivu Odvysílaných představení a koncertů se na www.mall.tv plní i sekce Připravovaných vysílání. K vidění budou slavnostní vyhlášení cen letošního festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden světkoncerty Kapitána Dema, Tří sester, Mňágy a žďorp a Barbory Polákové, inscenace Dejvického a Národního divadla, divadla Studio DVA, Pražského komorního baletu i Divadla Spejbla a Hurvínka nebo rozhovory s českými spisovateli a jejich autorská čtení realizované ve spolupráci s veletrhem Svět knihy.

Prostřednictvím dárcovské platformy Donio.cz je navíc možné vyjádřit jednotlivým účinkujícím i finanční podporu, a to částkou v libovolné výši. „Máme radost, že se tak děje s nezištnou samozřejmostí a že diváci během dvou týdnů přispěli více než dvěma miliony korun. My na oplátku děláme vše proto, abychom jim aspoň částečně vynahradili absenci živých vystoupení a kultura žila na internetu. Soudě podle dosavadního jeden a čtvrt milionu zhlédnutí a neustálého zájmu divadel, muzikantů a dalších umělců o spolupráci se nám to daří a budeme v tom pokračovat, dokud bude třeba,“ říká Lukáš Záhoř, šéfproducent internetové televize Mall.tv, která pro svou sérii získala také záštitu hlavního města Prahy.

Program #kulturažije je možné sledovat zdarma v Česku i na Slovensku na www.mall.tv, v mobilních a Smart TV aplikacích (Samsung, LG, Apple TV a Android TV). Změny v něm jsou vyhrazeny pro nepředvídatelnost současného vývoje a další zájemce o spolupráci, kteří se stále mohou hlásit na webu internetové televize. Aktuální informace jsou průběžně zveřejňovány na Facebooku, Instagramu a Twitteru @malltelevize.

DATUM ČAS PŘEDSTAVENÍ
ČT 2.4. 14.00 Divadlo Spejbla a Hurvínka – Jak s Máničkou šili čerti
18.00 Jeden svět 2020
20.00 Dejvické divadlo – Kouzelná flétna
PÁ 3.4. 16.00 Tygr v tísni – Ovidius
18.00 Divadlo Bolka Polívky – Vladimír Polívka a Jan Budař
19.00 Studio DVA divadlo – Jsme s vámi: Malý princ – speciál
20.00 Kapitán Demo
SO 4.4. 17.00 Pražský komorní balet – Carmina Vetera
19:.00 Všechno nejlepší – Adéla Elbel a Iva Pazderková
20.00 Mňága a žďorp
NE 5.4. 17.00 Jihočeské divadlo – Klíče odnikud
20.30 film Der Hermann, das Lipnik
19.30 NoDFLIX – Soul(ó)ženy / Maso Krůtí
20.00 Cocoman
PO 6.4. 0.00 Divadlo Masopust – Andělé mezi námi
18.00 Divadlo Tramtárie – Stařec a moře
20.00 Poletíme?
ÚT 7.4. 19.30 NoDFLIX – Všechno, co v nás zkurvili komunisti/ Divadlo Maso
ST 8.4. 20.00 Cirk La Putyka – HitTell the Difference
ČT 9.4. 19.30 NoDFLIX – Fantasy/ Janek Lesák & kol.
SO 11.4. 20.00 Mňága a žďorp
PO 13.4. 20.00 Čechomor
PÁ 17.4. 20.00 Tři sestry
bude upřesněno Svět knihy – rozhovory a autorská čtení
bude upřesněno Ivo Kahánek
bude upřesněno Barbora Poláková
bude upřesněno Vandráci Vagamundos Live

 

Eva Albrechtová

pro TANEČNÍ MAGAZÍN

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..