Kultura stále žije!

Největší tuzemský online festival

#kulturažije má na kontě přes dva miliony. Nově se do série zapojí Čechomor, Kapitán Demo, festival Jeden svět, veletrh Svět knihy i hlavní město Praha

Z neblahé představy, že by kultura mohla přijít o své nezastupitelné místo ve společnosti, vznikla ze dne na den série #kulturažije, za kterou stojí internetová televize Mall.tv ve spolupráci s dárcovskou platformu Donio.cz. Původně plánovaných pár koncertů, divadelních představení a dalších kulturních akcí přerostlo v největší tuzemský online festival, do jehož programu přibývají další účinkující. V následujících dnech v rámci něj vystoupí Čechomor, Kapitán Demo nebo Tři sestry, festival Jeden svět slavnostně vyhlásí vítěze letošního ročníku a Svět knihy nabídne rozhovory s populárními spisovateli a jejich autorská čtení. Nově se přidává také hlavní město Praha, které #kulturažije udělilo oficiální záštitu.

Na tři desítky koncertů, divadelních i tanečních vystoupení a dalších kulturních akcí uvedla během uplynulých dvou týdnů v online premiéře internetová televize Mall.tv. Diváci tak mohli zdarma a legálně sledovat poprvé na českém internetu třeba multižánrovou show Vivaldianno, hru světově uznávaného pianisty Ivo Kahánka, Společenstvo vlastníků Divadla Vosto5 nebo Černou díru Dejvického divadla. A tuto možnost mají stále, záznamy jednotlivých představení budou v rámci série #kulturažije dostupné po celou dobu mimořádných opatření.

Kromě archivu Odvysílaných představení a koncertů se na www.mall.tv plní i sekce Připravovaných vysílání. K vidění budou slavnostní vyhlášení cen letošního festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden světkoncerty Kapitána Dema, Tří sester, Mňágy a žďorp a Barbory Polákové, inscenace Dejvického a Národního divadla, divadla Studio DVA, Pražského komorního baletu i Divadla Spejbla a Hurvínka nebo rozhovory s českými spisovateli a jejich autorská čtení realizované ve spolupráci s veletrhem Svět knihy.

Prostřednictvím dárcovské platformy Donio.cz je navíc možné vyjádřit jednotlivým účinkujícím i finanční podporu, a to částkou v libovolné výši. „Máme radost, že se tak děje s nezištnou samozřejmostí a že diváci během dvou týdnů přispěli více než dvěma miliony korun. My na oplátku děláme vše proto, abychom jim aspoň částečně vynahradili absenci živých vystoupení a kultura žila na internetu. Soudě podle dosavadního jeden a čtvrt milionu zhlédnutí a neustálého zájmu divadel, muzikantů a dalších umělců o spolupráci se nám to daří a budeme v tom pokračovat, dokud bude třeba,“ říká Lukáš Záhoř, šéfproducent internetové televize Mall.tv, která pro svou sérii získala také záštitu hlavního města Prahy.

Program #kulturažije je možné sledovat zdarma v Česku i na Slovensku na www.mall.tv, v mobilních a Smart TV aplikacích (Samsung, LG, Apple TV a Android TV). Změny v něm jsou vyhrazeny pro nepředvídatelnost současného vývoje a další zájemce o spolupráci, kteří se stále mohou hlásit na webu internetové televize. Aktuální informace jsou průběžně zveřejňovány na Facebooku, Instagramu a Twitteru @malltelevize.

DATUM ČAS PŘEDSTAVENÍ
ČT 2.4. 14.00 Divadlo Spejbla a Hurvínka – Jak s Máničkou šili čerti
18.00 Jeden svět 2020
20.00 Dejvické divadlo – Kouzelná flétna
PÁ 3.4. 16.00 Tygr v tísni – Ovidius
18.00 Divadlo Bolka Polívky – Vladimír Polívka a Jan Budař
19.00 Studio DVA divadlo – Jsme s vámi: Malý princ – speciál
20.00 Kapitán Demo
SO 4.4. 17.00 Pražský komorní balet – Carmina Vetera
19:.00 Všechno nejlepší – Adéla Elbel a Iva Pazderková
20.00 Mňága a žďorp
NE 5.4. 17.00 Jihočeské divadlo – Klíče odnikud
20.30 film Der Hermann, das Lipnik
19.30 NoDFLIX – Soul(ó)ženy / Maso Krůtí
20.00 Cocoman
PO 6.4. 0.00 Divadlo Masopust – Andělé mezi námi
18.00 Divadlo Tramtárie – Stařec a moře
20.00 Poletíme?
ÚT 7.4. 19.30 NoDFLIX – Všechno, co v nás zkurvili komunisti/ Divadlo Maso
ST 8.4. 20.00 Cirk La Putyka – HitTell the Difference
ČT 9.4. 19.30 NoDFLIX – Fantasy/ Janek Lesák & kol.
SO 11.4. 20.00 Mňága a žďorp
PO 13.4. 20.00 Čechomor
PÁ 17.4. 20.00 Tři sestry
bude upřesněno Svět knihy – rozhovory a autorská čtení
bude upřesněno Ivo Kahánek
bude upřesněno Barbora Poláková
bude upřesněno Vandráci Vagamundos Live

 

Eva Albrechtová

pro TANEČNÍ MAGAZÍN

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..