Vytvořte pohyblivý obraz

Seminář s Marií Walsh pro umělkyně a umělce pracující s pohyblivým obrazem. Využijte této jedinečné nabídky. Pospíchá to!

Etc. galerie vyzývá umělkyně a umělce k účasti na semináři „Odlišnost tvořená odlišností v umělecké tvorbě: Znepokojivá (feministická) identita“, který povede britská teoretička a kritička Maria Walsh. Seminář bude příležitostí k diskuznímu setkání autorek a autorů z místní scény, kteří pracují s médiem pohyblivého obrazu a svou tvorbu vztahují k feministickému myšlení. Obsahem setkání budou krátké prezentace tvorby účastnic a účastníků (5–10 minut) na základě reflexe textů Elizabeth Grosz Becoming Undone: Darwinian Reflections on Life, Politics, and Art a Amelie Jones Self/Image: Technology, Representation and the Contemporary Subject. V závěru semináře proběhne společná diskuze.

Seminář se uskuteční v pátek 6. 12. 2019 od 14.30 v prostorách konání festivalu PAF Olomouc 2019. Po semináři bude následovat veřejná přednáška Marie Walsh a projekce dvou filmů od umělkyní Lucy Beech a Rehany Zaman.

Vaše autorská portfolia a krátké motivační texty v angličtině se zdůvodněním, proč byste se rádi semináře zúčastnili, posílejte na e-mailové adrese: mail.etcgalerie@gmail.com a to do neděle 24. 11. 2019.

TANEČNÍ MAGAZÍN

Autor: Michal

Michal Stein je především textař se zaměřením na žánry šansonu, popu, rocku i dětské písně. Je držitelem Platinové desky (2009) za texty a dramaturgii alba Boooong! (GZ Digital Media 2004). Je autorem textu vítězné písně "Formule z formely" na festivalu Dětská nota 1983 (Mladá Boleslav). Několikanásobný laureát cen (jako textař) Písniček pro Hvězdu. Napsal přes 500 písňových textů. Natočeny jsou u vydavatelství Supraphon, Panton, Tommu Records, Popron, GZ Digital Media, Areca Multimedia, Comodo, Reflex Records a dalších. Spolupracoval mezi jiným s autory: Leopoldem Korbařem, Eduardem Parmou ml., Zdeňkem Bartákem ml., Zdenkem Mertou, Václavem Vašákem, Bohuslavem Myslíkem a mnoha dalšími. Jeho písně zpívali též Jana Kratochvílová, Stanislav Hložek, Daniela Šinkorová, Petra Černocká, Karel Bláha, Jana Kociánová. Šansony textoval i hercům jako např. Luděk Sobota, Jan Přeučil a další. Byl dramaturgem, producentem a hlavním textařem alba zpívající Arabely "Jana Nagyová zpívá dětem" (Tommu records 1993). Poté, co zemřel textař Pavel Vrba, začal intenzívněji spolupracovat s Elektrobandem Pavla Zedníka, multiinstrumentalisty a skladatele stejného jména. Píše články z oblasti kultury, sportu a životního prostředí do různých novin a časopisů, rediguje knížky. Příležitostně se věnuje pořádání a kurátorování výstav a moderování vernisáží. Několik let aktivně bojuje proti zastavování pražské zeleně v Praze 9 jako člen výboru hnutí Střížkovská občanská solidarita. Zajímavost: stal se dvakrát vítězem prestižní vědomostní soutěže Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně "Play in Zlín".

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..