Nebojte se na festival BAF!

Kdy? 28. 11. až 1. 12. 2019. Kde? V Brně – Bohunicích. Je otevřen pro profesionály, poloprofesionály i amatéry!

Nesoutěžní a nepostupový, přesto – nebo možná právě proto – si mezi soubory vydobyl slušnou tradici i dobré jméno. Brněnský festival divadelníBAF! se letos bude konat 28. 11. až 1. 12. 2019 již podeváté. Otevřen je tradičně všem souborům bez rozdílu věku, žánru nebo místa působení.

Právě soubory se na tento festival mohou do konce září přihlašovat. „Smyslem festivalu je nabídnout amatérským divadelníkům zpětnou vazbu, je tedy určen hlavně těm, kteří chtějí o svém divadle přemýšlet a diskutovat,“ uvedl k tomu hlavní organizátor Alexandr Průša.

Každý soubor má možnost vystoupit se svou inscenací a hned na začátku sezony si vyslechnout názor lektorského sboru. Lektory jsou každoročně divadelní profesionálové, kteří zároveň mají blízký vztah k amatérskému divadlu.

DivadelníBAF! často navštěvují i zahraniční soubory, na minulém ročníku vystoupil soubor z Polska a Slovenska. „Máme za sebou ročník, kdy obě zahraniční představení byla velkým zážitkem a po všech stránkách byla na vysoké úrovni. I tohle je smyslem našeho festivalu. Podívat se, jak se divadlo dělá jinde, nabídnout zajímavé setkání, je to často velmi inspirující. Neuzavírat se do své vlastní, malé bubliny,“ dodal Alexandr Průša.

Festival se bude konat v Labyrintu (SVČ Lužánky) v Brně-Bohunicích a přihlašovat se na něj lze vyplněním přihlášky na stránkách divadelniBAF.cz.

TANEČNÍ MAGAZÍN

Autor: Michal

Michal Stein je především textař se zaměřením na žánry šansonu, popu, rocku i dětské písně. Je držitelem Platinové desky (2009) za texty a dramaturgii alba Boooong! (GZ Digital Media 2004). Je autorem textu vítězné písně "Formule z formely" na festivalu Dětská nota 1983 (Mladá Boleslav). Několikanásobný laureát cen (jako textař) Písniček pro Hvězdu. Napsal přes 500 písňových textů. Natočeny jsou u vydavatelství Supraphon, Panton, Tommu Records, Popron, GZ Digital Media, Areca Multimedia, Comodo, Reflex Records a dalších. Spolupracoval mezi jiným s autory: Leopoldem Korbařem, Eduardem Parmou ml., Zdeňkem Bartákem ml., Zdenkem Mertou, Václavem Vašákem, Bohuslavem Myslíkem a mnoha dalšími. Jeho písně zpívali též Jana Kratochvílová, Stanislav Hložek, Daniela Šinkorová, Petra Černocká, Karel Bláha, Jana Kociánová. Šansony textoval i hercům jako např. Luděk Sobota, Jan Přeučil a další. Byl dramaturgem, producentem a hlavním textařem alba zpívající Arabely "Jana Nagyová zpívá dětem" (Tommu records 1993). Poté, co zemřel textař Pavel Vrba, začal intenzívněji spolupracovat s Elektrobandem Pavla Zedníka, multiinstrumentalisty a skladatele stejného jména. Píše články z oblasti kultury, sportu a životního prostředí do různých novin a časopisů, rediguje knížky. Příležitostně se věnuje pořádání a kurátorování výstav a moderování vernisáží. Několik let aktivně bojuje proti zastavování pražské zeleně v Praze 9 jako člen výboru hnutí Střížkovská občanská solidarita. Zajímavost: stal se dvakrát vítězem prestižní vědomostní soutěže Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně "Play in Zlín".

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..