Nebojte se na festival BAF!

Kdy? 28. 11. až 1. 12. 2019. Kde? V Brně – Bohunicích. Je otevřen pro profesionály, poloprofesionály i amatéry!

Nesoutěžní a nepostupový, přesto – nebo možná právě proto – si mezi soubory vydobyl slušnou tradici i dobré jméno. Brněnský festival divadelníBAF! se letos bude konat 28. 11. až 1. 12. 2019 již podeváté. Otevřen je tradičně všem souborům bez rozdílu věku, žánru nebo místa působení.

Právě soubory se na tento festival mohou do konce září přihlašovat. „Smyslem festivalu je nabídnout amatérským divadelníkům zpětnou vazbu, je tedy určen hlavně těm, kteří chtějí o svém divadle přemýšlet a diskutovat,“ uvedl k tomu hlavní organizátor Alexandr Průša.

Každý soubor má možnost vystoupit se svou inscenací a hned na začátku sezony si vyslechnout názor lektorského sboru. Lektory jsou každoročně divadelní profesionálové, kteří zároveň mají blízký vztah k amatérskému divadlu.

DivadelníBAF! často navštěvují i zahraniční soubory, na minulém ročníku vystoupil soubor z Polska a Slovenska. „Máme za sebou ročník, kdy obě zahraniční představení byla velkým zážitkem a po všech stránkách byla na vysoké úrovni. I tohle je smyslem našeho festivalu. Podívat se, jak se divadlo dělá jinde, nabídnout zajímavé setkání, je to často velmi inspirující. Neuzavírat se do své vlastní, malé bubliny,“ dodal Alexandr Průša.

Festival se bude konat v Labyrintu (SVČ Lužánky) v Brně-Bohunicích a přihlašovat se na něj lze vyplněním přihlášky na stránkách divadelniBAF.cz.

TANEČNÍ MAGAZÍN

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..