ŽENA a DIVADLO

Ženy divadelnice i nedivadelnice, hlaste se na zajímavý seminář! Poslední volná místa! Začíná se v říjnu, na Justýnu!

Devět večerních ženských setkání vždy jednou v měsíci od října 2019 do června 2020, která povede Eva Elxa s Gabrielou Kolátorovou.

Kouzlo divadelního prostoru… přináší úžasnou příležitost projevit se ve své přirozenosti. Divadelní prostor je léčivý. Můžeme v něm, jako svébytné ženy, přijmout všechny své tváře, stránky, světlé i temné aspekty a objevovat a propojovat i ty skryté v bezpečném, tvořivém prostoru formou hry a hravosti. Můžeme se proměnit v královnu i v žebračku, ve zvíře či v hroudu hlíny, závodníka F1 či modelku, v učitelku i žáka, ve voňavou květinku i pichlavý bodlák, v dítě i stařenu… Možnosti jsou nekonečné!

Eva Elxa

Vzniká hra, příběh s postavami a přitom jsme to stále my ženy, ve své autenticitě a pravdivosti, ve své síle a tvořivosti. Skrze hru postav poznáváme samy sebe s nadhledem a humorem (někdy i léčivými slzami) a vnášíme tak jasnost do svých ženských životních příběhů a vztahů.

Termín a místo konání: 7. 10. – 4. 11. 2019, Maitrea, Týnská ulička, Praha 1

Přihlášky: e-mail:  eva.elxa@email.cz

Více informací zde: https://www.facebook.com/events/2347165485369408/ 

nebo na www.maitrea.cz

Ilustrační titulní foto:  Jihočeské divadlo z inscenace Žena jako druh

Eva Elxa

pro TANEČNÍ MAGAZÍN

Autor: Michal

Michal Stein je především textař se zaměřením na žánry šansonu, popu, rocku i dětské písně. Je držitelem Platinové desky (2009) za texty a dramaturgii alba Boooong! (GZ Digital Media 2004). Je autorem textu vítězné písně "Formule z formely" na festivalu Dětská nota 1983 (Mladá Boleslav). Několikanásobný laureát cen (jako textař) Písniček pro Hvězdu. Napsal přes 500 písňových textů. Natočeny jsou u vydavatelství Supraphon, Panton, Tommu Records, Popron, GZ Digital Media, Areca Multimedia, Comodo, Reflex Records a dalších. Spolupracoval mezi jiným s autory: Leopoldem Korbařem, Eduardem Parmou ml., Zdeňkem Bartákem ml., Zdenkem Mertou, Václavem Vašákem, Bohuslavem Myslíkem a mnoha dalšími. Jeho písně zpívali též Jana Kratochvílová, Stanislav Hložek, Daniela Šinkorová, Petra Černocká, Karel Bláha, Jana Kociánová. Šansony textoval i hercům jako např. Luděk Sobota, Jan Přeučil a další. Byl dramaturgem, producentem a hlavním textařem alba zpívající Arabely "Jana Nagyová zpívá dětem" (Tommu records 1993). Poté, co zemřel textař Pavel Vrba, začal intenzívněji spolupracovat s Elektrobandem Pavla Zedníka, multiinstrumentalisty a skladatele stejného jména. Píše články z oblasti kultury, sportu a životního prostředí do různých novin a časopisů, rediguje knížky. Příležitostně se věnuje pořádání a kurátorování výstav a moderování vernisáží. Několik let aktivně bojuje proti zastavování pražské zeleně v Praze 9 jako člen výboru hnutí Střížkovská občanská solidarita. Zajímavost: stal se dvakrát vítězem prestižní vědomostní soutěže Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně "Play in Zlín".

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..