Pražské Quadriennale 2019 právě odstartovalo

Pozor! █ Právě odstartovala divadelní událost sezóny  █ 11 dní █ 79 zemí █ 800 umělců █ 600 akcí
█ 6. – 16. 6. 2019 █

Právě zahajuje mezinárodní divadelní událost sezóny s tradicí od roku 1967 – Pražské Quadriennale scénografie a divadelního prostoru. Čtrnáctý ročník akce probíhá od 6. do 16. června na pražském Výstavišti, ale i v prostorách DAMU a na mnoha dalších místech.

Během 11 dnů nabízí desetitisícům návštěvníků expozice ze 79 zemí, více než 800 umělců z celého světa a přes 600 performancí, workshopů a přednášek. Mezi hlavními hvězdami je ilustrátorka Olivia Lomenech Gill, it alský operní režisér a scénograf Stefano Poda či audiovizuální umělec Romain Tardy.

PQ představuje tři soutěžní výstavy: Výstavu zemí a regionůStudentskou výstavu a Výstavu divadelního prostoru. Nebudou chybět ani performativní projekty ve veřejném prostoru – Formace a Site specific festival. Výstava Fragmenty představí ikonické objekty scénografických legend. Audiovizuální projekt 36Q° přetvoří Malou sportovní halu. PQ Studio práce mladých tvůrců. V rámci PQ Talks se budou konat přednášky a diskuze s hvězdami světového divadla a scénografie.

Připraven je i dětský program a workshopy v rámci PQ dětem.

Kompletní program je k dispozici na www.pq.cz, jednodenní vstupenky jsou k dostání v síti GoOut.

O PQ budeme podrobně informovat v následujících dnech.

Foto: Alžběta Jungrová

Eliška Míkovcová

pro TANEČNÍ MAGAZÍN

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..