CÉLINE BERGER a její nový „Tanec v kruhu“

Výstava fotografií s tanečním názvem proběhne od pátku 5.10 2018 do neděle 25.11 2018 v Praze – Karlíně. Vernisáž bude v bývalých karlínských kasárnách, v objektu Karlín Studios ve čtvrtek 4. října od sedmé hodiny večerní.

Výstava je součástí „Fotograf Festivalu“. Tématem jeho již osmého ročníku jsou hranice mezi pracovním a volným časem. „Fotograf Festival“ se v roce 2018 představí pod názvem „Ne-práce: Zaměstnání volnem”. A přinese výstavy, diskuze a doprovodný program propojující médium fotografie s diskutovanými sociálními otázkami z oblastí práce a volného času. Jako každý rok se zaměří i na specifika fotografie a reprodukovatelného obrazu jako takového a to skrze tvorbu zahraničních i domácích autorek a autorů.

Tvorba Céline Berger je propletená s korporátními strategiemi a myšlením a je odrazem autorčina dosavadního pracovního působení. Po dvanácti letech v trvalém zaměstnání se paní Berger rozhodla změnit své priority a věnovat se umělecké tvorbě na volné noze. Reflexe jejích předchozích zkušeností se tak stala důležitou linkou .Ta propojuje autorčina videa, fotografie, krátké filmy a objekty.

Osobní vývoj umělkyně je spíše protipólem k tomu, jaký podstupují velké nadnárodní firmy. Ty stále častěji propojují práci s hrou, pracovní prostředí designují pro své zaměstnance jako hřiště. Čím dál více tak dochází k prolínání osobního a veřejného, volného a pracovního času. Céline Berger toto propojení tematizuje v řadě odlišných projektů – jejich výběr je představen jak v Karlin Studios, tak nedaleké prodejně luxusního kancelářského nábytku – Vitra.

Céline Berger se ostentativně zdržuje toho být přímo kritická. Je spíše pozorovatelkou, která cíleně vybírá pokřivená místa korporátní kultury a zobrazuje je do světa současného umění, které má ovšem také tendenci přijímat některé způsoby firemního fungování.

Vernisáž výstavy bude 4. 10. 2018 v 19.00 hodin

Karlin Studios, Prvního pluku 20/2, Praha 8-Karlín

 Otevřena bude : st–ne 13–18 h

Umělecká přednáška: Pracuj jako umělkyně a odpočívej jako korporace (přednáška i prezentace budou v anglickém jazyce)

4.10. v 18.00 – Vitra Showroom (Křižíkova 148/34, Praha 8-Karlín)

TANEČNÍ MAGAZÍN

Autor: Michal

Michal Stein je především textař se zaměřením na žánry šansonu, popu, rocku i dětské písně. Je držitelem Platinové desky (2009) za texty a dramaturgii alba Boooong! (GZ Digital Media 2004). Je autorem textu vítězné písně "Formule z formely" na festivalu Dětská nota 1983 (Mladá Boleslav). Několikanásobný laureát cen (jako textař) Písniček pro Hvězdu. Napsal přes 500 písňových textů. Natočeny jsou u vydavatelství Supraphon, Panton, Tommu Records, Popron, GZ Digital Media, Areca Multimedia, Comodo, Reflex Records a dalších. Spolupracoval mezi jiným s autory: Leopoldem Korbařem, Eduardem Parmou ml., Zdeňkem Bartákem ml., Zdenkem Mertou, Václavem Vašákem, Bohuslavem Myslíkem a mnoha dalšími. Jeho písně zpívali též Jana Kratochvílová, Stanislav Hložek, Daniela Šinkorová, Petra Černocká, Karel Bláha, Jana Kociánová. Šansony textoval i hercům jako např. Luděk Sobota, Jan Přeučil a další. Byl dramaturgem, producentem a hlavním textařem alba zpívající Arabely "Jana Nagyová zpívá dětem" (Tommu records 1993). Poté, co zemřel textař Pavel Vrba, začal intenzívněji spolupracovat s Elektrobandem Pavla Zedníka, multiinstrumentalisty a skladatele stejného jména. Píše články z oblasti kultury, sportu a životního prostředí do různých novin a časopisů, rediguje knížky. Příležitostně se věnuje pořádání a kurátorování výstav a moderování vernisáží. Několik let aktivně bojuje proti zastavování pražské zeleně v Praze 9 jako člen výboru hnutí Střížkovská občanská solidarita. Zajímavost: stal se dvakrát vítězem prestižní vědomostní soutěže Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně "Play in Zlín".

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..