Jsem Brána, celovečerák Ex Machina a zahraniční kraťasy

NoD se vydá do vesmíru

NoD se vydá na cestu do vesmíru. Projekt Bio NoD představí české sci-fi Jsem Brána, celovečerák Ex Machina a zahraniční kraťasy

Kapitola dvě, Planeta Země, NoD. Druhé promítání projektu Bio NoD tentokrát budou spojovat filmy na téma sci-fi a vesmír. Dozvíte se také, jaký pohled na sci-fi mají tvůrci v dalších koutech zeměkoule díky krátkometrážním filmům. Večer zakončí futuristický snímek Ex Machina, který ukáže zda i roboti mají city. Spousta filmů, diskuze a 4 hodiny napětí. Startujeme 28/2 od 18:00 – skafandry s sebou.

Krátký film JSEM BRÁNA od režiséra Robina Kašpaříka je první českou adaptací příběhu Stephena Kinga. 15minutový halucinogenní trip (o muži uvězněném v karanténě vesmírné lodi) má za sebou jízdu po světových festivalech. Získal cenu za nejlepší krátký horor na americkém MFF v Nashvillu, byl vybrán na nejprestižnější světový festival hororu a sci-fi v katalánském Sitges a promítal se i v Hollywoodu na festivalu HollyShorts. Tento snímek bude mít své třetí uvedení v ČR právě v NoDu společně s diskuzí s režisérem snímku, který přiblíží průběh neobvyklého natáčení. Snímek je totiž celý natoč ený očima hlavního hrdiny.

Večer doplní několik krátkometrážních sci-fi, které se liší ve zpracování – animace, stop motion, kresba nebo hraný film. Poznáte cestu komety vesmírem (BEGINNINGS – FR), zlatou vesmírnou horečku (Prospect – USA), vesmírný tanec (Space Hip – HU), dozvíte se, jak sestrojit brýle, které vidí do budoucnosti (Casual Sci-fi – USA) nebo také čemu se vyhnout během cestování kosmem (Death in space – UK).

Celý večer pak zakončí skvělý celovečerní film Ex Machina (UK), který ukazuje, zda mají i roboti city.

Anna Kudláčková

Taneční magazín

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..