Losers Cirque Company na festivalu SIGNÁL

Od čtvrtka 12. října do neděle 15. 10. propukne v pražském kulturním centru Pragovka jedinečný audiovizuální festival SIGNÁL. Mezi jiným nabídne i představení „Kolaps“ od Losers Cirque Company. A to hned ve třech reprízách!

Festival světla SIGNAL rozšiřuje doprovodný program o nejnovější představení Kolaps akrobatické skupiny Losers Cirque Company. Inscenaci s unikátní audiovizuální scénou od studia Hyperbinary bude možné vidět od 13. do 15. října vždy od 18:30 v uměleckém centru Pragovka. Vstupenky jsou již nyní v prodeji na portálu GoOut.cz.

Návštěvníci SIGNAL festivalu letos budou moci zahájit večer v umělci rozzářené Praze na novocirkusovém představení populárních Losers Cirque Company. Tým akrobatické skupiny se poprvé při tvorbě nové inscenace spojil s uměleckým studiem Hyperbinary a ze spolupráce vzešlo představení Kolaps, které je charakteristické výraznou audiovizuální scénou. Za tou stojí právě Hyperbinary, konkrétně Amar Mulabegovič a Jan Šíma.

Studio i oba umělci jsou divákům SIGNALu dobře známí. Amar Mulabegovič patří k zakladatelům festivalu a je stejně jako Šíma tvůrcem několika instalací, které se objevily na jeho předchozích ročnících. Na loňském SIGNAL festivalu umělci představili již pod hlavičkou studia Hyperbinary instalaci Monolith.

Představení Kolaps budou moci diváci vidět v pátek 13. 10., v sobotu 14. 10. a v neděli 15. 10. vždy od 18:30 v uměleckém centru Pragovka ve Vysočanech. Vstupenky je možné zakoupit už nyní na GoOut.cz. Cena vstupenky je 550 Kč.

O SIGNAL festivalu

Světelný festival SIGNAL je největší kulturní událost v České republice, která díky jedinečnému propojení umění, městského prostoru a moderních technologií za svou čtyřletou existenci přilákala do kulis Prahy více než 1, 5 milionu diváků.

Festival v sobě jedinečným způsobem spojuje vizuálně atraktivní díla s náročnými instalacemi mezinárodní kvality. Svou koncepcí tak oslovuje jak širokou, tak odbornou veřejnost. Díky podpoře nových uměleckých děl je SIGNAL festival respektovanou platformou i v mezinárodním měřítku a vyhledávaným místem pro seznámení se s nejnovějšími projekty oboru.

Financování festivalu tvoří podpora dotačních programů, zejména Magistrátu hl. města Prahy, Ministerstva kultury a zapojených městských částí, dále partnerství s komerčními subjekty a výnosy z vedlejší činnosti festivalu.

5.ročník festivalu světla SIGNAL proběhne od 12. do 15. října.

 

Více informací na www.signalfestival.com

Facebook: www.facebook.com/SignalFestival

Instagram: www.instagram.com/signalfestival/

 

Foto: František Ortman

PR Festival SIGNÁL

pro TANEČNÍ MAGAZÍN

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..