Fiesta del Baile

Jediný ples svého druhu! Brno se rozvlní latinskoamerickými tanci, uvidíte jedinečné exotické tanečnice a kubánské, brazilské i mexické umělce

Latino ples – Fiesta del Baile vol. 3

25. 3. 2017 od 19:30 hodin

Pro vášnivé tanečníky, jež dávají přednost smyslné salse, před romantickým waltzem, jsme i letos připravili jediný ples svého druhu, Fiesta del Baile. Fiesta del Baile je společenská událost, která vznikla spojením slavnostního plesu a latino fiesty. Duchem se přenesete na 8 000 km vzdálené karibské pláže plné exotických tanečnic a všude znějících latinskoamerických rytmů, jež rozhodně nenechají nikoho klidným.

Kdo by váhal s účastí na plese kvůli neznalosti latinskoamerických tanců, pro toho jsme i letos v rámci spolupráce s Tanečním studiem stolárna připravili speciální workshop, kde Vás úžasní lektoři Dáša Bátorová a Radek Kubák naučí základy salsy, bachaty a merengue. A co je na tom nejlepší? Stačí, když se prokážete platnou vstupenkou na ples a máte vstup na tento workshop zce la ZDARMA!

Latino ples Fiesta del Baile je koncipován tak, aby si jej užili nejenom zkušení tanečníci a milovníci latinskoamerických rytmů, ale i Ti, kteří chtějí zažít něco jiného. Připraveno je několik animací, takže nemusíte přijít v páru, abyste si mohli zatančit. Součástí doprovodného programu Fiesty del Baile budou také ukázky balení doutníků a degustace rumů.

Stejně jako v předchozích dvou ročnících se i letos představí, světová špička latino dance, latinskoameričtí hudebníci a v neposlední řadě bubenická show v podání brazilské bubenické show  TamTam Batucada. TamTam Batucada je show složená z bubeníků a perkusionistů, které rozhodně nepřehlédnete a už vůbec nepřeslechnete.

Svou účast opět přislíbili Corcovado Salsa Club, kapela, jejíž členové pocházejí z různých koutů světa. Právě její rozmanitý kulturní původ je to, co je dělá jednou z nejenergičtějších latino kapel v Evropě. Jejich repertoár se skládá především z latinskoamerické salsy, bachaty, merengue, reggetonu a latinského popu. https://www.youtube.com/watch?v=9DIF6T-jrUM

Letošní novinkou jsou The Express Train, mladí, a především talentovaní hudebníci, jejichž primárním hudebním nástrojem je akustická kytara. Těšit se můžete na bohatý repertoár, který zahrnuje pestrou škálu klasických španělských písní i nejnovějších hitů.

Letos si užijete i kousek Mexika díky vystoupení Mariachi Sin Fronteras, skupiny umělců hrajících tradiční mexické písně. Soubor Mariachi tvoří trumpetisté, houslisté, kytaristé a samozřejmě zpěváci. Hudba Mariachi je jedním z nejreprezentativnějších prvků mexické kultury. V roce 2011 byla dokonce zařazena jako nehmotné kulturní dědictví UNESCO (http://www.sinfronteras.sk).

Pomyslnou třešničkou na dortu bude brazilská show v podání Vibrasil Samba Show, seskupení exotických tanečnic v čele s Viviane Matheus a exkluzivní latinskoamerická taneční show, která přináší výjimečný a neopakovatelný zážitek z umění vycházejícího z kořenů a tradic Latinské Ameriky v podání Latin Arte.

Těší nás, že i letos svou účast potvrdil Yaissel Rafael Del Busto! Mimořádný tanečník, pedagog a choreograf, který se narodil v kubánské Havaně. Yaissel je všeobecně znám jako jeden z nejlepších představitelů tanečních stylů kubánské salsy, mamba a rumby. Mohli jste jej spatřit i v televizních soutěžích a v neposlední řadě i ve videoklipu zpěvačky Alicie Keys. Nyní máte jedinečnou možnost jej spatřit i v Brně, na třetím ročníku plesu Fiesta del Baile!

No a co by byla Fiesta del Baile bez Emeteria Rigondeaux Péreze. Oblíbeného tanečníka, který se narodil ve městě Guantanámo na Kubě. Tancem žije již od malička, kdy se plně soustředil na afrokubánský folklór. Před deseti lety přijel na Slovensko, kde se intenzivně věnuje tanci a tanečním kurzům. Ve volném čase se živí jako latino DJ v tanečních klubech a v neposlední řadě vystupuje i na firemních večírcích a teambuildingových aktivitách, kde si ho všichni okamžitě zamilují p ro jeho obrovský temperament a nezapomenutelné animace.

Vstupenky na třetí ročník Latino plesu Fiesta del Baile zakoupíte v předprodeji: http://www.ticketportal.cz/event.aspx?id=133604

Aktuální informace o akci naleznete na události akce: https://www.facebook.com/events/299172477146310 a www.latinoples.cz.

 

Veronika Čermáková

Taneční magazín

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..