Nová kolekce RIO 2016 byla představena v obchodním domě Quadrio

Olympionici předvedli oblečení do Ria a otevřeli svou Fan Zone! Nechyběla ani tradiční brazilská samba. Významným hostem tohoto večera byla Dana Zátopková, kterou doprovázel Imrich Bugár

Olympionici předvedli oblečení do Ria a otevřeli svou Fan Zone! Nechyběla ani tradiční brazilská samba. Významným hostem tohoto večera byla Dana Zátopková, kterou doprovázel Imrich Bugár

Módní  přehlídka, která se koná jen jednou  za dva roky, a to v době, kdy se blíží  olympijské hry, proběhla v obchodním centru  Quadrio na Národní třídě za plného provozu centra.

Přehlídku zahájila  taneční skupina Tradición, která předvedla svou parádní sambu.

Pestrobarevné klobouky a silueta legendárního běžce Emila Zátopka – to jsou nejvýraznější prvky RIO olympijské kolekce 2016, tedy souboru volnočasového oblečení pro českou výpravu na Letní olympijské hry v Riu.  Tvůrci kolekce, společnost Alpine Pro, ukazují módu České republiky.

Rio je město karnevalu, který tam vlastně nikdy nekončí a tvůrci kolekce tentokrát zdůraznili  národní barvy Brazílie, zelenou  a žlutou, takže oblečení je velmi pestré.

Tvůrci prozradili, že kolekci  připravoval pětičlenný tým dva roky, sportovci připomínkovali a  spoluvytvářeli dvacet modelů – boty, ponožky, šortky, trička, připomínkovali také střihy a materiály. V kolekci také  vzdali hold   snad nejslavnějšímu   českém   sportovci – Emilu Zátopkovi.

Oblečení je  překvapivě trošku teplejší, i přestože je do Brazílie,  protože olympiáda se koná v době jihoamerického zimního období.

 Modely, které mají sportovci při zahajovacím ceremoniálu, tzv. nástupovou kolekci,  předvedli kromě modelů a modelek i sami sportovci, např. atletka Anežka Drahotová, plavec Jan Micka a neslyšící sjezdařka Tereza Kmochová.

 „Normálně barevné oblečení nepreferuji, ale tohle se mi líbí, evokuje náladu brazilského festivalu“, pochválila práci návrhářů Anežka Drahotová, která v Riu bude závodit v chůzi.

O Emilu Zátopkovi  se  v Čechách delší dobu vůbec nemluvilo.  Emil Zátopek, pětinásobný olympijský medailista,  nejúspěšnější český sportovec a   snad největší atlet v historii… I když nikdy netrénoval, překonával jeden rekord za druhým a brzy  se z něj stala mezinárodní hvězda. V roce 1948 vyhrál v Londýně zlatou medaili. Po olympiádě se oženil se svojí láskou Danou, oba se narodili ve stejný den téhož roku.

Na slavnostní předvedení kolekce také zavítala výjimečná osoba – Dana Zátopková v doprovodu Imricha Bugára, tanečníkům dobře známého ze soutěžního pořadu Stardance. Paní Dana Zátopková přestřihla pásku a v prvním patře OC Quadrio byla otevřena  tzv. Fan Zone, která fanouškům nabídne nejen možnost setkání se sportovci, ale i program zaměřený na téma olympijských her. Fanoušci si také budou moci vybrat něco z nové kolekce.

Zeptali jsme se….

TM: Koupíte si také něco z této kolekce RIO 2016?

Imrich Bugár:

„Určitě, ale nejdřív musím zjistit, zda mají velikost i na mě, tedy XXL, zatím jsem tady viděl jen dětské velikosti….“

Budete fandit našim sportovcům?

„Rozhodně ano.“

Děkujeme, TM

A jak se líbí nová kolekce paní Daně Zátopkové?

„Líbí se mi, říkám to upřímně, protože je veselá a optimistická. Já doufám, že v Brazílii to také všechno dobře dopadne a držím palce!“, říká Dana Zátopková.

Bez štěstí a fanoušků není žádného olympijského úspěchu!

DSC_0360 DSC_0361 DSC_0367 DSC_0370 DSC_0378 DSC_0379 DSC_0381 DSC_0382 DSC_0383 DSC_0384 DSC_0392 DSC_0394 DSC_0398 DSC_0402 DSC_0403 DSC_0405 DSC_0407 DSC_0409 DSC_0412

DSC_0441 DSC_0442 DSC_0445 DSC_0448 DSC_0450 DSC_0452 DSC_0455 DSC_0457

Foto: Eva Smolíková

Taneční magazín

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..