Cyklus společensky angažovaných představení v ALTĚ

RespondART právě začíná

 

 

 

RespondART je celoroční projekt Studia ALTA ve spolupráci s divadlem Alfred ve dvoře, TanzFaktur Kolín nad Rýnem a Brottfabrik Bonn. V rámci projektu uvede několik společensky angažovaných představení, po kterých bude následovat diskuze moderovaná Alicí Koubovou. Cílem projektu je přivést diváky k aktivní recepci uměleckého díla, lepšímu pochopení dnešního světa a vlastnímu kritickému myšlení.

18.2. 19:30
Divadlo Inventura, Aleš Čermák a kol.: Tohle všechno patří tobě

Představení vzniklo ve vzájemném dialogu s herci a herečkami s mentálním hendikepem ze spolku Inventura. Každé představení je proces a znovuobjevení prchavé vize. V diskuzi společně nahlédneme téma „normality“, konfliktu společenské a individuální normy a tzv. identity politics.

Alice Koubová je vědeckou pracovnicí Filosofického ústavu Akademie věd a přednáší na Akademii múzických umění v Praze. Orientuje se především na témata performativní filosofie, post-fenomenologie, filosofie tělesnosti a etiky. Je autorkou knihy Self-Identity and Powerlessness (nakladatelství Brill ) a dalších knih a odborných článků v uvedené oblasti. Kromě tradiční filosofie vede kurzy a organizuje dílny na pomezí filosofie, uměleckého výzkumu a autorské performance. Je držitelkou ceny Josefa Hlávky, ceny Libellus Primus a prémie Otto Wichterle.

2

Další představení cyklu RespondART připravujeme:
19.3. v rámci festivalu BAZAAR | festival identity v umění a pohybu
16.4. Jiří Šimek, Sára Arnstein: Loneliness and stuff
19.5. Petra Tejnorová a kol.: Uhozené květinou
27.5. Peter Gonda a kol.: Tiqqun

 

1

Taneční magazín

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..