Studio ALTA startuje rok s novou dramaturgií

ALTA podpoří v roce 2016 zejména vzdělávání, tvůrčí proces a vzájemný dialog umělců a společnosti

 

 

Studio ALTA startuje rok s novou dramaturgií. Podpoří zejména vzdělávání, tvůrčí proces a vzájemný dialog umělců a společnosti

 Studio ALTA v roce 2016 pokračuje v organizování workshopů Myslet tancem! a představí dvě nové dramaturgické linie – ALTA in progress a RespondART. Všechny tři představené programové cykly kladou důraz na proces tvorby a aktivní sdílení inspirací nejen uměleckých, ale i společenských a lidských.

ALTA in progress je nový cyklus work in progress prezentací vznikajících děl v oblasti tanečního a nonverbálního divadla. V rámci prezentací můžete nahlédnout do kuchyně experimentálních tvůrců, pochopit proces vzniku představení a diskutovat s umělci. Vstup je navíc vždy zdarma!

Ve spolupráci s divadlem Alfred ve dvoře, TanzFaktur Kolín nad Rýnem a Brottfabrik Bonn připravuje Studio ALTA celoroční projekt RespondART, v rámci kterého zúčastněná divadla uvedou několik společensky angažovaných představení, po kterých bude následovat diskuze s tvůrci a odborníky na prezentovanou společenskou problematiku. Cílem projektu je přivést diváky k aktivní recepci uměleckého díla, lepšímu pochopení dnešního světa a vlastnímu kritickému myšlení.

Již druhým rokem bude probíhat projekt Myslet tancem!, díky kterému se čeští tanečníci budou moct seznámit s tvorbou umělců z celého světa. Workshopy letos povedou Zuna Kozánková, Lali Ayguade Farro, Jos Baker, Michael Simon, Jaro Viňarský a Peter Šavel. Na konci roku navíc proběhne ve Studiu ALTA sympozium všech lektorů, jediné svého druhu v České republice.

Studio ALTA se dlouhodobě profiluje jako prostor pro tvorbu a výzkum, poskytuje stabilní zázemí umělcům z oblasti tance a fyzického divadla a je podhoubím pro jejich další růst. Jako významný tvůrčí klub proto  iniciuje aktivity, jež podporují progresivní experimentální tvůrce v hledání nových výrazových prostředků a aktivního dialogu se společností. Projekty v roce 2016 jsou tak dalším krokem tohoto snažení.     

WORKSHOPY MYSLET TANCEM! 2016

22.-24.1., 1.-3.4., 3.-5.6., 23.-25.9., 11.-13.11. / Zuna Vesan Kozánková: Medicína v tanci

Série víkendových workshopů, které propojí současný tanec a kontaktní improvizaci se zaměřením na zdraví tanečníků podle principů čínské medicíny. Naučte se orientovat se ve zdravotních otázkách svého těla se Zunou, aktívní tanečnicí, pedagožkou a praktikantkou shiatsu, čínské medicíny a qigongu!

9.- 13.2. / Lali Ayguade Farro

Workshop se zaměřuje na práci s podlahou se specifickým důrazem na práci těžiště a chodidel jako základu pro pohyb. Když je všechna síla v chodidlech a nohách, zbytek těla může být volný pro vlastní výraz. Energie v těle se nikdy nezastaví, a to přestože třeba jenom klidně stojíte, vždy dochází k jakémusi pokračování pohybu.

14.- 18.3. / Jos Baker

Britský tanečník, bývalý člen světoznámého souboru Peeping Tom, přijíždí poprvé učit do Prahy specifickou kombinaci improvizačních cvičení, techniky současného tance a repertoáru.

15.- 17.4. / Michael Simon

Švýcarský režisér, scénograf a light designer povede víkendový workshop na téma rytmu a dynamiky světel v tanečním představení. Workshop ve spolupráci s Institutem světelného designu propojí svět tance a divadelní techniky.

16.- 20.5. / Jaro Viňarský

Slovenský choreograf a tanečník, držitel prestižní americké ceny Bessie Award (2013) a Ceny Sazky za objev v tanci (2006), povede intenzivní workshop, který se stane impulsem pro letní studentské rezidence v ALTĚ.

Připravujeme na podzim: Workshop s Petrem Šavelem (září 2016), Sympozium všech vyučujících (prosinec 2016).

Všechny workshopy mají omezenou kapacitu – místo lze zarezervovat a uhradit online na portálu Goout.cz.
Více informací a aktualizace najdete na www.studioalta.cz/workshopy.

anatomy11

 

Taneční magazín

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..