Uměním k poznání

Mladí lidé na Vysočině si vyzkoušeli umělecké pohybové aktivity pod křídly zkušených lektorů

 

 

 

 

Je tomu již několik dní co se v Třebíči uskutečnil dvou denní projekt s názvem „Uměním k poznání“, za nemalé podpory Rady dětí a mládeže kraje Vysočina.

14. a 21. listopadu mohli občané a především mladí lidé z Třebíče a přilehlého okolí vyzkoušet bezplatně dvě umělecké pohybové aktivity pod křídly zkušených lektorů. První sobotní odpoledne byly pro účastníky připravené dva dvouhodinové bloky plné tance. První část měli na svědomí úžasní lektoři z uskupení Bajdyš, kteří se zabývají folklórními tanci. V druhé části se představily tanečnice ze skupiny Motus, která se řadí k nejlepším skupinám v České Republice ve skupinovém moderním tanci. Jedna z účastnic této soboty nám napsala:

„Lektorování skupiny Motus bylo velice inspirující. Na začátku jsme se opravdu řádně protáhla a následně se učily základní taneční kroky moderního tance. Nejprve sólo, poté v páru. Bylo opravdu důležité vnímat každý krok lektorek, abych se do toho úplně nezamotala.  Nakonec se pustila hudba a všechno jsme to sjeli na hudbu. Lektorování skupiny Bajdyš bylo úplně jiné. Učili nás více standardní kroky ale i několik zvedaček. Šlo zde opravdu o souhru partnerky a partnera, zpevnění celého těla a rytmus. Dost jsme se u toho zapotila a po 2 hodinách silově vyčerpala. Dosáhla jsem zlepšení v mnoha oblastech tance a za to jsem organizátorům i lektorům této akce vděčná.“

dhd

Dvacátého prvního listopadu bylo na pořadu dne výroba žonglérských pomůcek. Šlo o výrobu míčků nebo poi (maorské žonglérské náčiní), které si po skončení celé akce mohli odnést domů a pokračovat v tom, co se na tomto projektu naučili.  V další části jsme účastníky rozdělili do tří skupin. Tyto skupiny jsme po hodinách protáčeli na třech stanovištích (tyče, poiky, míčky), aby si každý účastník vyzkoušel, která z disciplín se mu zalíbí nejvíc. V závěru si účastníci mohli na poslední hodinku vybrat stanoviště podle vlastního výběru, ke zdokonalení jejich oblíbené disciplíny.

Závěrem bych chtěl ještě jednou poděkovat za podporu Radě dětí a mládeže kraje Vysočina, stejně tak jako svým kolegům spoluorganizátorům, za umožnění vytvořit tyto nezapomenutelné soboty. Za organizační tým doufáme, že v příštím roce se nám podaří přilákat více lidí, kterým by tento projekt mohl pomoci rozvinout jejich schopnosti a přilákat je v Třebíči do kroužků  zabývajících  se uměním.

Bez názvu

Taneční magazín

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..