Mistr a Markétka

Pravdivý příběh o šílenství a lásce

 

 

 

22.listopadu se v divadle Inspirace odehrál příběh inspirovaný románem M. Bulgakova.

Ocitáme se  na rušné ulici, patrně asi na tramvajové zastávce. Vidíme opilého  cestujícího,  obtěžujícího svým chováním člověka, který sedí na lavičce a zaujatě čte. Opilec ho začíná opravdu  rozčilovat,  ale současně mu také   nabízí své    knížky. Jednu, druhou, … nejdříve to náš cestující vítá, ale když je knížek asi tak 15, začíná být vzteklý. Navíc opilec trhá své knížky a chechtá se.  Cestující  se vrhá na opilce a začíná bitka.  Ale v tom odváží  cestujícího do blázince.

Na  chvíli pozorujeme jeho osudy v blázinci. Soudě podle výrazů lékařů, je to patrně velmi zlé. Setkává se s dalším bláznem, pochopitelně je ukázáno, že lékaři přichází vždy v ten nejnevhodnější moment.

Druhý šílenec vypráví našemu čtenáři svůj pravdivý příběh o šílenství a lásce.

Tajemný démon se zjevuje tomuto muži. V jeho životě se ale  také  objevuje krásná dívka. Přichází láska, v tom nejméně očekávaném okamžiku.

Muž je  z blázince propuštěn, sedí možná v hospodě a dívka se mezitím  trápí láskou?

Dívka chce být s NÍM,  ale JEHO mysl ovládají démoni šílenství.

Sledujeme doslova cirkus démonů, kteří zřejmě ovládají mysl tohoto muže. Démoni jsou agresivní i k divákům a hází po nich papíry. Muž se pokouší číst, ale všechny papíry nakonec sní. Je zmítaný „Ďáblem“.

I přes to všechno ho  dívka nepřestává milovat. Chce se mu líbit, chce  s NÍM být.  Zatančí si  svůj tanec s kostlivci. Nelze žít plnohodnotně, když všude kolem žijí démoni…..

Výkony interpretů perfektní, pohyby bezvadné, ale hlavní myšlenka příběhu není pro diváka čitelná. Divák se může jen domnívat. Hra je  dobrou relaxací, jde-li nám o pouhé  sledování pohybů, výkonů herců, kostýmů a efektů.

Součástí představení je absolventský  výkon Valerie Daňhové na Katedře pantomimy HAMU v Praze.

Dále hrají Anna Kukuczková, Ondřej Holba, Radek Pokorný, Lukáš Šimon a Antonín Týmal.

Mistr_a_Markétka_01

 

Eva Smolíková

Taneční magazín

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..