Inspirace v Norsku

Organizátoři festivalu TANECVALMEZ odjeli za inspirací do Norska

 

 

 

Organizátoři festivalu TANECVALMEZ odjeli za inspirací do Norska

Skupina organizátorů festivalu TANECVALMEZ se vydala v polovině října do norského Osla. Cílem výpravy byla především návštěva mezinárodního tanečního festivalu CODA. Kromě spousty představení měli organizátoři možnost vidět také zákulisí jednotlivých scén, seznámit se s týmem norského festivalu a navázat kontakty s řadou zajímavých lidí zainteresovaných nejen v tanečním umění.

img_7024_big

V průběhu celého týdne navštěvovala valašská výprava řadu vystoupení napříč různými tanečními žánry a styly, které probíhaly v různých koutech Osla a v jeho blízkém okolí.

img_6797_big

Nabídka představení byla opravdu rozmanitá a inspirativní. „Největší zážitek jsme asi měli hned z prvního vystoupení, které představila francouzská skupina pod vedením choreografa Kadera Attou. Obohacující pro nás bylo i osobní setkání přímo s choreografem,“ líčí zážitky z Osla ředitelka festivalu TANECVALMEZ Milada Borovičková.

img_6472_big

Kromě návštěv představení se organizátoři festivalu TANECVALMEZ seznámili s uměleckou ředitelkou festivalu CODA Lise Nordal a dalšími pracovníky, aby si vyměnili zkušenosti s pořádáním festivalů. Příjemné bylo i setkání s pracovníkem organizace Danseinformasjonen, která shromažďuje informace o norských tanečních souborech a umělcích nebo s některými členy norského souboru Jo Strømgren Kompani, kteří účinkovali na letošním ročníku festivalu TANCEVALMEZ.

img_6431_big

„Návštěva Osla byla pro tým festivalu TANECVALMEZ opravdu inspirující. Setkání a navázání mnoha vztahů s řadou zajímavých lidí, umělců a tanečníků bude přínosem nejen pro TANECVALMEZ, ale i pro Základní uměleckou školu B-Art, která je pořadatelem festivalu,“ pochvaluje si výpravu ředitelka Milada Borovičková.

img_6228_big

Cesta byla financována z fondu pro bilaterální spolupráci na programové úrovní – opatření „B“ programu CZ06 v rámci fondů EHP 2009-2014.

img_7160-2_big

 

Taneční magazín

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..