Boni pueri v Evropském parlamentu

Zájem o slavný český chlapecký sbor je obrovský. V Evropském parlamentu pokřtí Boni pueri i své nové CD

 

 

Slavný český chlapecký sbor Boni pueri vystoupí v Evropském parlamentu

Boni pueri vystoupí 11. listopadu 2015 na unikátním koncertě v Evropském parlamentu. Koncert se koná u příležitosti oslavy 26. výročí Sametové revoluce v tehdejším Československu. Sbor přijede do Bruselu na pozvání europoslance z Hradce Králové Tomáše Zdechovského (EPP, KDU-ČSL).

senát 2015 10

„Boni pueri patří k nejvýznamnějším evropským hudebním tělesům a jejich koncert jsme proto dlouho připravovali. Zájem o jejich jediné vystoupení v Evropském parlamentu je podle předpokladů obrovský,“ komentoval příjezd slavného sboru europoslanec Tomáš Zdechovský. Koncert je podle Zdechovského také skvělou reprezentací kultury České republiky a samozřejmě i Hradce Králové.

V Evropském parlamentu pokřtí nové CD s názvem Boni pueri v srdci Evropy
Sbor řídí už dvacet pět let přední český sbormistr Pavel Horák, který svým pojetím sboru pokračuje v tradici slavných českých hudebních těles. „Je pro nás ctí, že právě na půdě Evropského parlamentu můžeme pokřtít naše nové profilové CD, které nese název Boni pueri v srdci Evropy. V Bruselu zazní skladby z tohoto alba. Lepší místo pro start této desky do světa jsme si rozhodně nemohli přát.“
Český chlapecký sbor Boni pueri byl založen v roce 1982 a v současné době patří k nejvýznamnějším evropským hudebním tělesům. Dvousetčlenný sbor dosud absolvoval na 3 500 samostatných koncertů po celé Evropě, Americe a Asii. Je jmenován kulturním velvyslancem sborové federace při Evropské unii.

senát 2015 8

Taneční magazín

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..