Roxy Visuals

Umělci promění interiéry klubu ROXY

Jaké nové a nečekané možnosti využití odhalí prostory klubu ROXY? Už popáté promění klub instalace několika umělců, kteří překračují svými koncepty práh dekorace a oživují interiéry klubu. Vernisáž bude tentokrát probíhat v rámci openingu narozeninových oslav BE23.

Projekt Roxy Visuals dlouhodobě sleduje limity uměleckých děl v komplikovaných prostorách hudebního klubu. Klubové prostředí spolu se specifickou atmosférou přirozeně vytyčuje hranice, se kterými není snadné se vyrovnat, natož je úspěšně překonat. To, co je v čistém a víceméně inertním prostoru galerie definováno jako vizuální umění, nemusí obstát ve vizuálně a emocionálně vypjatém prostředí, jenž z podstaty svého účelu, často konzumuje umění v dekorativní rovině.

Každá instalace obhajuje jedinečnost umělecké intervence a stává se laboratoří zkoumající horizont výjimečnosti. Vyzýváme umělce k radikálním formálním, obsahovým a instalačním řešením, která si zachovají svébytnost, nezávislost a osobitost a překročí pomyslný práh dekorace.

martindandar

Spolu s vernisáží bude probíhat zahájení festivalu BE23, kdy se na hlavní stage představí novozélandský glitch-hopový producent Opiuo. Vstup je pro všechny návštěvníky zdarma.

alesnovak

Umělci: Veronika Neumanová, Mark Divo, Petr Motyčka, Dan Trantina, Aleš Novák, Klára Ottová, Martin Dandár, Gabriela Mutušková, Štěpán Kuczman, Štěpán Svoboda

Kurátoři: Adam Stanko, Helena Sequens

FB event: https://www.facebook.com/events/1501886516801618/

19/10 ROXY Visuals vol. 5

Vernisáž 21:00 v Chill out stage klubu ROXY

Vstup zdarma

 Foto: archiv NoD

 Taneční magazín  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..