FATAMONTÁŽ

V NoD se bude montovat a demontovat zvuk, pohyb, světlo a prostor!

 

 

 

V rámci festivalu BE23 a narozeninových oslav Experimentálního prostoru NoD a klubu Roxy se v sobotu 24. října uskuteční ojedinělý tanečně-výtvarný projekt s názvem FATAMONTÁŽ. V něm se představí špičky současného českého tanečního a výtvarného světa se čtyřmi site-specific projekty, které spojuje téma geometrie. Návštěvníky provedou celým Experimentálním prostorem NoD. Odhalí tak několik specifických stran tohoto proměnlivého multikulturního prostoru v centru Prahy.

Na straně tanečníků se představí tři známé osobnosti českého tance: Jana Vrána, Dora Sulženko Hoštová a Hana Turečková. Ty doplní nadějný začínající tanečník a choreograf Martin Talaga. Každý tanečník bude mít ve svém týmu jednoho výtvarníka, který se postará o vizuální stránku. Do projektu se zapojí Tomáš Vavříček, který se zabývá hlavně projekcemi, dále malíř Jan Pfeiffer a light-designérka Pavla Beranová. Hudební složku dotvoří audiovizuální performer Stanislav Abrahám a hudebník a skladatel Ian Mikyska.

Čeká vás hra s nejrůznějšími formáty nových médií. Performeři budou montovat a demontovat zvuk, pohyb lidského těla, světlo a prostor. Jak dokáží přetvořit a oživit prostory NoD? A co přesně vás čeká? To zjistíte až přímo na místě. Přijďte s námi zakončit festival BE23. Vstup na tyto performance je jako správný narozeninový dárek zdarma.

 

Bez názvu

Taneční magazín

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..