Program NoD duben 2015

…bez příběhu, bez emocí, beze smyslu… bez humoru, bez režie, bez nadhledu… trapný, nudný, dlouhý… prázdný, nahý, krátký… bez konce a bez názoru. Pořád málo a přesto příliš moc! Všechno co jste chtěli vědět o tanci, ale báli jste se zeptat. (Česká taneční platforma | Dora Sulženko Hoštová, Jan Čtvrtník & NoD: Proces)

 

 

 

PROGRAM DUBEN 2015

55194501baeb6

St 1. 4. od 19:00
LUR (SWE)
Support: Fertilizer (CZ)

EVENTS

Povstali z nejtemnějších elektronických skládek plných zapomenutých hraček a bizarních vynálezů. LUR přiváží nepoddajnost a tanec. Liveloopingové šílenství, devastující beaty, interaktivní vizuály a podivné nástroje se prolnou v jednom výjimečném vystoupení. Předskakuje retrofuturistické duo Fertiilizer.
130 Kč předprodej / 150 Kč na místě / VIDEO 

Út 7. 4. do 3. 5.
GALERIE – VERNISÁŽ od 19:00

Raw Food

Výstupy výstavy překračují zažitou představu o uměleckém díle a jeho kontextu. Art tvořený na mobilu, na koleni, v pěti minutách, při jízdě na kole, dívání se z okna. Překračujeme umění. Netvoříme umění. Jsme umění. Autoři: Martina Růžičková, Petr Mentberger, Tomáš Werner, Ondřej Brody, Filin Krug, Jakub Adamec. Kurátoři: Klára Burianová a Ján Gajdušek.

Video NoD | Martina Machová: Bez názvu
Site specific projekt pro 360º projekci. Autorka ve své tvorbě zviditelňuje vnímání zdánlivých prostorových nemožností kolem nás. Formou vizuální hry vytrhuje naše jednosměrné smyslové pozorování, které ústí přehodnocením formy a přijmutím možnosti vjemu několika úhly pohledu. Kurátorka: Veronika Zajačiková.

NoD Mini | Richard Janeček: Naneštěstí

Loterie je hra na štěstí a neštěstí. Pravděpodobnost výhry se pohybuje okolo 1 ku 14 milionům. Vše závisí na náhodě. Výstava o fenoménu hazardu a jeho typické symbolice. Autor pracuje na pomezí objektu a readymade. Kurátorka: Sára Davidová.
FREE

St 8. 4. od 19:00
Zlatý David 2014
EVENTS

Vyhlášení vítězů ankety o největší hudební paskvil roku 2014. Vystoupí: Kittchen, Mucha, Djs Kashmeer & Skywalker.
FREE

Čt 9. 4. od 19:00
Česká taneční platforma | NANOHACH / Veronika Švábová: Move on
TEATRO

Setkání Veroniky Švábové a NANOHACH po deseti letech od debutu Naměkko Naostro. Co jsme za tu dobu zažili? Co jsme ztratili a co naopak získali? Kam jsme se posunuli? Kam se posunul svět okolo nás? Jaké jsme měli sny?
190 / 120 Kč

Pá 10. 4. od 20:00
Stimul festival | Rashad Becker (DE)
EVENTS

Česká premiéra experimentálního hudebníka. Becker je řemeslník, inženýr zvuku a muzikant, který ukazuje nové trajektorie na poli analogové elektroniky a hypnotizuje výrazným citem pro hutné a neustále se proměňující hudební příběhy. Support: Mataiotechnia (CZ).
150 Kč předprodej / 190 Kč na místě

Ne 12. 4. od 17:00
Česká taneční platforma | Dora Sulženko Hoštová, Jan Čtvrtník & NoD: Proces
TEATRO

…bez příběhu, bez emocí, beze smyslu… bez humoru, bez režie, bez nadhledu… trapný, nudný, dlouhý… prázdný, nahý, krátký… bez konce a bez názoru. Pořád málo a přesto příliš moc! Všechno co jste chtěli vědět o tanci, ale báli jste se zeptat.
190 / 120 Kč

Po 13. 4. od 20:00
Psychologie.cz | Jitka Ševčíková: Může být emoce inteligentní?
EVENTS

Jak emoce ovlivňují prožívání a myšlení a co nám v těle způsobuje, když emoci neprožijeme, ale potlačíme? Na přednášce zjistíte, nakolik využíváte klíčové kompetence emoční inteligence a co všechno do nich spadá.
100 Kč

Út 14. 4. od 20:00
Mime Fatale: Push the Button
TEATRO
Představení o pěti spolubydlících unikajících ze životních problémů do světa PC her. Herní nostalgie pobaví ´pařany´ i všechny, kdo si hodlají užít spojení divadla, virtuální reality a beat-boxu. Do detailů propracovaná show plná soubojů „na druhý level a na smrt“ čerpá z nedokonalostí bizarního světa počítačových her.
150 / 100 Kč / TRAILER 

St 15. 4. od 20:00
Centrum pro studium populární kultury | Cesty z města do srdce temnoty
EVENTS

Lze cestu z města pojmout jako očistu od neduhů moderní civilizace a navrácení se do lůna matky přírody? To prozkoumáme na příkladech klasických hororů a exploatačních filmů. Ponoříme se do groteskní přízemnosti a bizarní primitivnosti australské divočiny, ale také se spolu s hrdiny britských snímků přesvědčíme o tom, že městský neurotik v přírodě stejně nikdy klidu nedojde. Průvodcem večera je Jiří Flígl z Festivalu otrlého diváka.
FREE

Čt 16. 4. od 13:00
Festival nezávislé publicistiky Všemi směry
EVENTS

„Až na kost“ – to je motto, které nese 11. ročník festivalu nezávislé publicistiky Všemi směry. Jeho cílem je poukázat na nové trendy v neustále se měnícím mediálním světě. Návštěvníci se mohou těšit na řadu známých osobností ze světa médií, velký prostor dostanou také mladí lidé, kteří jsou teprve na začátku své mediální dráhy.
100 Kč

Čt 16. 4. od 20:00
Vladimir 518, Ondřej Anděra (WWW), David Vrbík: SPAM:SMRT
TEATRO @ ROXY

Audiovizuální představení, na němž spolupracují Vladimir 518, David Vrbík a Ondřej Anděra s dvojicí tanečníků Janou Vránou a Palem Kršiakem se odehraje v prostorách sálu klubu ROXY. Hlavním tématem novátorského audiovizuálního díla s živou pohybovou performancí je fenomén smrti a koloběhu života.
250 Kč + poplatky

Pá 17. 4. od 19:00
Křest knihy Příběhy Malého Tibetu
EVENTS

Křest knihy příběhů o minulosti, současnosti a budoucnosti Malého Tibetu napsané obyvateli vesnice Mulbekh. Knihu pokřtí její spoluautoři – ředitel školy Norboo a respektovaný buddhistický učitel Vivek a odvypráví ukázky příběhů tradičním tibetským zpěvem. Za projektem stojí Brontousauři v Himalájích, jediná česká nezisková organizace spolufinancovaná čtrnáctým Dalajlámou.
FREE

So 18. 4. od 21:00
EDIT. by Pavel Bidlo & Jorgos

DJs Pavel Bidlo & Jorgos hrají celou noc nové verze místo původních.
FREE

Po 20. 4. od 20:00
Ondřej David: Kitchen Drama – Apokalypsa v kuchyni
TEATRO

Kuchaři vylezli ven ze zaprasených kuchyní a derou se na výsluní. Paničky, kumpáni a jiná zvířátka se hrnou ke sporákům. Kdo nevaří, bude znemožněn. Kdo nebude mluvit o jídle, ať raději mlčí. Tak pravil Kuchař. Jíst chci a pojídán být chci. Režie: O. David. Hrají: I. Uhlířová, I. Kristeková, R. Fiala, M. Kern, D. Dittrich.
250 Kč / 150 Kč / TRAILER 

Út 21. 4. od 19:00
Spolek Skutek | Co vás žere po škole
EVENTS

Další ze série panelových diskusí organizovaných Spolkem Skutek. Skutek usiluje o aktivní oborový a mezigenerační dialog nad problémy spojenými s fungováním domácího uměleckého provozu a pokouší se v otevřeném dialogu hledat jejich možná řešení.
FREE

Čt 23. 4. od 10:00 do 15:00
Od výzkumu k inscenaci – mezinárodní sympozium Farmy v jeskyni
EVENTS

Víte, jak se dá ze zkušenosti z neznámého vytvořit divadelní inscenace? Jak může z návštěvy Evropského parlamentu vzniknout choreografie? Sympozium pořádané Farmou v jeskyni věnované sdílení různých přístupů k uměleckému výzkumu za účasti tvůrců a kritiků z Česka, Polska, Maďarska a Slovenska. Projekt podpořili: International Visegrad Fund, Hlavní město Praha. www.infarma.info
FREE

Čt 23. 4. od 20:00
NoD / Kviiiz
EVENTS

Další vydání vědomostního zápolení na vlnách vašich mozkových závitů. Registrace týmů o maximálně 4 lidech probíhá od 19:30 do 19:50.
FREE

So 25.4 od 22:00
Urban Beats
EVENTS

Pravidelný mejdan se věnuje urban music, tzn. hudbě ulice od Kingstonu přes New York a Barcelonu až třeba po senegalský Dakar. Rozšiřte si obzory, rezidenty těchto večerů jsou ostřílení DJs Admirál Kolíbal, Ed Bass a jejich hosté.
FREE

Ne 26. 4. od 20:00
A. Eliaš, L. Šimon: Robo Erectus
TEATRO | NoD Beginners

Jsem nekuřák, nepiju, nestárnu, nevyžaduji pozornost. Jsem robot a nukleární bomba mi změnila život. Autorské pohybové představení o postapokalyptickém světě očima dvou robotů.
80 Kč

Po 27. 4. od 20:00
Studio DAMÚZA: Kabaret Shakespeare
TEATRO
DERNIÉRA
Stárnoucí básník Shakespeare, mladý šlechtic a jejich záhadná femme fatale Černá dáma. Shakespearovy sonety v novém, dekadentním světle. Nekonečná show s živou hudbou Emila Viklického. Poetický, zábavný i lascivní kabaret. Nekonvenční módní přehlídka. To vše najdete v nové inscenaci Jana Nebeského. Hrají: David Prachař, Karel Dobrý, Miloslav König a Lucie Trmíková.
250 / 150 Kč / TRAILER 

Út 28. 4. od 19:30
Krása dneška – Cyklus moderní a soudobé hudby | Matematika a hudba
EVENTS

Unikátní cyklus koncertů PKF – Prague Philharmonia. V průběhu večera zazní skladby řeckého avantgardního hudebního skladatele a architekta Iannise Xenakise.
250 Kč / 150 Kč senioři / studenti zdarma

St 29. 4. od 20:00
LANUGO (CZ): křest dvouvinylu
EVENTS

Indie-popová formace Lanugo vydává vysněný dvouvinyl. Spojuje v něm nedávno vydané album 2014 se zbrusu novými bonusovými skladbami. Převážně autorská tvorba vyniká neotřelými aranžemi se dvěma bubeníky a barevností hudebního vyjádření. Koncerty skupiny Lanugo jsou výjimečné svou intimní náladou.
170 Kč

Čt 30. 4. od 20:00
Markéta Vacovská, Lenka Dusilová & Spitfire Company & DAMÚZA: One Step Before the Fall
TEATRO

Hypnotická hlasová a zvuková vlna v podání Lenky Dusilové a silový tanec Markéty Vacovské se střetávají uprostřed boxerské arény. Oceňovaný projekt na motivy boje, vyčerpanosti, Parkinsonovy choroby a kolapsu.
250 Kč / 150 Kč / TRAILER 

Tip na příští měsíc
Ne 24. 5. od 18:00
MY MIME 2015 | Theatre du Mouvement (FR) – Claire Heggen: ZÁŘÍCÍ STÍN
TEATRO

Solo světoznámé umělkyně s loutkou beze slov je inspirováno pravdivým příběhem Claire Pradier, dcery Juliette Drouet a sochaře James Pradiera. Claire Heggen používá loutku jako prostředníka, animuje neživé, vyvolávajíc bělostnou duši člověka, který odešel příliš brzy.
250 Kč / TRAILER

Vstupenky na jednotlivá představení je možné zakoupit prostřednictvím webu GoOut. Využít můžete i předprodej v NoD každý všední den od 16 do 20 hodin.

Taneční magazín

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..