Experimentální prostor NoD předvede své nejlepší divadelní novinky poslední sezony

V rámci letošního ročníku festivalu nového divadla Malá inventura uvede Experimentální prostor NoD čtyři projekty

 

 

 

Experimentální prostor NoD předvede své nejlepší divadelní novinky poslední sezony

divadlo-continuo10

V rámci letošního ročníku festivalu nového divadla Malá inventura uvede Experimentální prostor NoD čtyři projekty. Po několika měsících se do NoD vrátí elektrizující audiovizuální show NĚMÍ. Uveden bude i projekt legendární divadelní společnosti KREPSKO, představení Divadla Continuo U zdi a koprodukční projekt Lucie Trmíkové, Jana Nebeského, Davida Prachaře, tanečního souboru 420PEOPLE a NoD Peklo – Dantovské variace.

Program Malé inventury v NoD otevře 19. února v 18:00 představení Divadla Continuo U zdi. Kompozice volných asociací na téma zeď se zde spojila v pohybové a výtvarné pouliční představení.

V pátek 21. února bude v rámci festivalu uvedeno legendární představení Mad Cup of Tea česko-finského souboru KREPSKO, které oslaví jubilejních deset let od své premiéry. V prostorách divadelního sálu a Café NoD najde v pátek 21. února útočiště také festivalový večírek, během kterého vystoupí finská kapela s divadelním zvukem Small Army of Kazaki Giants.

V pondělí 23. února v 18:00 uvede NoD koprodukční projekt inspirovaný Božskou komedií Dante Alighieriho Peklo – Dantovské variace, na kterém se podílí osvědčené tvůrčí trio Nebeský, Trmíková a Prachař společně s výjimečným souborem současného tance 420PEOPLE. Tragikomické podobenství o souboji s nudou, smutkem a leností, které se vkrádají do lidského života po uplynutí jeho první poloviny, patří mezi nejnavštěvovanější představení NoDu v roce 2014. Představení mohou diváci shlédnout tak&eacut e; ve večerních hodinách 11. února a 25. března.

Festival Malá inventura v NoD uzavře divadelní projekt Adama Halaše, Petra Krušelnického a Apoleny Vanišové NĚMÍ a to vestředu 25. února od 20:00. Volnou inspirací této show je tvorba umělců zabývajících se existenciální tematikou, především pak Alberta Camuse a Alberto Giacomettiho. Albert je také jméno hlavního hrdiny inscenace, který před zraky diváků prochází jediným svým dnem, jehož potemnělé kouty neozáří ani 370 žárovek. Jako jediný interpret na scéně se představí Petr Krušelnický , nositel Ceny Alfreda Radoka za Talent roku 1998.

Vstupenky na všechna představení Malé inventury v NoD jsou v předprodeji na webu GoOut a na pokladně v NoD každý všední den od 16 do 20 hodin.

Malá inventura v NoD
Čt 19. 2. / 18:00 Divadlo Continuo: U zdi
Pá 20. 2. / 20:00 Divadlo KREPSKO: Mad Cup of Tea
Pá 20. 2. / 21:30 Small Army of Kazaki Giants – festivalový večírek
Po 23. 2. / 18:00 Trmíková, Nebeský, Prachař – 420PEOPLE – NoD: Peklo – Dantovské variace
St 25. 2. / 20:00 A. Halaš, A. Vanišová, P. Krusha: Němí

continuo-u-zdi

 Foto: http://www.zivaulice.eu/

Taneční magazín

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..