Když náhodou vidím standardní tanec, chce se mi zvracet

Novinář Alexei Sayle ostře kritizuje soutěžní standardní tance

 

 

Oblíbený pořad Strictly come dancing, obdoba naší soutěže Stardance, která je diváky nadšeně přijímána, se dočkala tvrdé kritiky. Novinář Alexei Sayle tanečníky opravdu nešetřil.

A co říká?

„Moje nenávist ke standardnímu tanci je přímo úměrná   mé lásce pro  téměř  všechny ostatní formy umění.  Když náhodou vidím  společenský tanec, chce se mi zvracet.“

Trent-Whiddon-and-Pixie-Lott-on-Stricly-Come-Dancing

„Na společenském  tanci je všechno  v pořádku: oblečení, hudba, dokonce i výrazy na tvářích tanečníků, a samozřejmě, tanec sám. Důvod pro to všechno je jednoduchý: získat za to body. Společenský tanec je estetický výkon, umělecká forma, která se promění v soutěž, jejímž  cílem je jediné:  upoutat pozornost porotců. Soutěžící  se musí snažit, aby se vešli do souboru pravidel a výsledkem je nevkusný, okázalý kýč. Představte si, že by herci získávali  body za to, jak zahrají  Shakespeara. Třeba za to, jak se jim vzedme hruď!

Pasha-Kovalev-and-Caroline-Flack-on-Strictly-Come-Dancing

Tanec není sám při prosazování tohoto typu umění: blízcí příbuzní jsou krasobruslení a také  gymnastika.  To vše by nevadilo, kromě obrovského  množství lidí, kteří stále vnímají, že tanec vypadá takto. A to je   znepokojující.

images

Vidíte-li pár tančit  argentinské tango, díváte se na tanec, který byl vytvořen v  nevěstincích Buenos Aires. Určitý typ hudby je  s tímto tancem  neodmyslitelně spjat. Z tanga srší  sexualita, je vnímán jako nejsexuálnější tanec na světě, dokonce pomáhá zlepšovat vztahy mezi muži a ženami.

Strictly Come Dancing

Budete-li se  dívat na verzi společenského tanga během soutěží, všechny výrazy  tváře jsou  robotické, pod správným úhlem a ještě správnějším,  ohavné vyumělkované  prohnutí těla, všechno toto je  obecně doprovázeno strašnou hudbou, která nemá absolutně nic společného s tangem; vidíte populární umění v nějaké strašlivé parodii.

Strictly-Come-Dancing-Christmas-Special-2013 - kopie

Když jsem hovořil se svým argentinským přítelem, řekl mi: „Když vidím, soutěžní  verzi tanga, jediné, co mě  vždycky napadá, je impotence.“ A má pravdu.  Tanec mezi muži a ženami je vždy do jisté míry sexuální, ale není nic více sterilního než soutěžní tanec v sále,“  míní nekompromisní Alexei.

strictly-come-dancing-2014-2271673

 

Taneční magazín

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..