České divadlo se představí v Soulu

Desátý ročník veletrhu scénického umění 7.–11. 10. 2014

 

 

 

Jihokorejský veletrh scénického umění „PAMS“ představuje jedinečnou příležitost k pronikání evropského divadla a tance do Asie.

Jednoho z nejvýznamnějších jihokorejských veletrhů se účastní  přibližně  2 000 delegátů. Podle Michaely Lee, ředitelky Českého centra Soul, zájem o účast ze strany uměleckých souborů narůstá.

V současné době probíhají jednání Českého centra Soul s jihokorejskými kulturními subjekty.  Cílem je představit české divadlo na PAMSu. 10. ročník se uskuteční ve dnech 7.–11. 10. 2014 v Soulu.

Česká centra také vyhlásila  výzvu k účasti na pátém ročníku největšího  veletrhu scénických umění v USA (APAPu) konaném od 9. 1. 2015 do 13. 1. 2015 v New Yorku. Svou šanci využilo zejména Švandovo divadlo, kterému se s představením „Šoa“ podařilo zaujmout divadelní producenty.

(Česká centra jsou agenturou Ministerstva zahraničních věcí pro propagaci ČR v zahraničí.Prosazují českou kulturní scénu na mezinárodním poli. Síť Českých center působí z 22 zahraničních metropolí tří kontinentů. Generální ředitelkou Českých center je Vilma Anýžová.)

Více na www.czechcentres.cz

Kolik_vazi_vase_touha_foto_Vojta_Brtnicky-1_mala_web_04

 

Taneční magazín

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..