Policie zbila bývalého prvního sólistu moskevského „Velkého divadla“

Pavel Dmitrichenko, obviněný z útoku na uměleckého ředitele Sergeje Filina tvrdí, že ho maskovaní policisté napadli během doprovodu zpět do cely po soudním jednání.

 

 

 

Pavel Dmitrichenko, obviněný z útoku na uměleckého ředitele Sergeje Filina tvrdí, že ho  maskovaní policisté napadli během doprovodu  zpět do cely po soudním jednání

1

Tanečník moskevského divadla  “Bolshoi Theatre” Pavel Dmitrichenko je převážen k  soudnímu jednání v Moskvě, 16. října
Foto: Sergei Karpukhin

2

Pavel Dmitrichenko, bývalý první sólista moskevského “Bolshoi Ballet”, obviněný z hrůzného útoku na uměleckého ředitele Sergeje Filina, prohlásil, že ho maskovaní policisté zbili během doprovodu zpět do cely po soudním jednání.

3

4

Sergej Filin

Ministerstvo vnitra ale popřelo toto obvinění. Právník  Dmitrichenka trvá na tom, že jeho klient byl napaden třemi maskovanými policisty týden před začátkem  tohoto dlouho očekávaného procesu.

„Postavili  ho ke zdi, bili ho a kopali“, prohlásil Sergej Kadyrov  pro deník  „Izvestija Daily News.“ Dmitrichenko  má odřeniny,  modřiny a skvrny po celém  těle. Jsou také patrny  známky rány do obličeje. Personál  zavolal doktora, který zdokumentoval všechny tyto rány.

5

Soudní jednání s Dmitrichenkem, 29, začalo 22.října  2013.  Očekává se, že vyjdou najevo kalné intriky a brutální rivalita,  se kterou se potýká zákulisí jednoho z největších ruských kulturních divadel.

Umělecký ředitel Sergej Filin, 42, utrpěl strašlivé popáleniny v obličeji, byl  doslova oslepen  kyselinou sírovou, kterou na něj hodil útočník čekající před jeho domem 17. ledna 2013.

6

Sergej Filin po operacích

V březnu byl Dmitrichenko zatčen a obviněn  spolu s Yuryjem Zarutskym a Andrejem Lipatovem. Hrozí mu až 12 let vězení, pokud  ho soud uzná vinným.

Policie popřela použití fyzické síly proti Dmitrichenkovi. Policie také prohlásila, že  Dmitrichenko několikrát  provokoval policisty, choval se agresivně a  odmítal  provádět zákonné požadavky policistů.

Filin, který letos v létě v Německu prodělal více než dvacet operací,   se  poprvé objevil v divadle až v  září 2013. Filin se chystá na dramatickou konfrontaci s Dmitrichenkem.

Taneční magazín

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..