Japonský tanečník Ken Mai přiveze do pražského Experimentálního prostoru NoD burleskní tanec butó

I přes svou temnou tématiku si však uchovává svůj svébytný smysl pro humor.

 

 

 

 

12. září, Praha – Po několikaleté odmlce se do Experimentálního prostoru NoD vrací vynikající japonský tanečník Ken Mai se svým projektem Gensho no Uta/Poem Of Phenomenon. Ken Mai patří k předním představitelům tance butó, v jehož interpretacích najdeme silné vlivy německého expresionismu a burlesky. Projekt Gensho no Uta/Poem Of Phenomenon je temnou výpovědí o nekonečném cyklu života a smrti, i přes svou ponurost si však uchovává svůj humor. Ken Mai vystoupí 22. září od 20:00.

52317cdb6c53b

 

Ken Mai ovládá unikátní styly tance butó zakladatelů Kazua Ohna a Tatsumi Hijikaty. Ve svých vystoupeních kombinuje jak tanec butó, tak expresionistický tanec, burlesku, bojová umění, zpěv a prvky zenbuddhismu. Ken Mai vystupuje jak sólově, tak s nejrůznějšími soubory, herci, tanečníky, hudebníky a výtvarníky z celého světa.

52317ee7a7a41

Projekt Gensho no Uta/Poem Of Phenomenon je představení pojednávající o cyklu života a smrti. I přes svou temnou tématiku si však uchovává svůj svébytný smysl pro humor. Představení je i silným vizuálním zážitkem, který odkazuje k německému expresionistickému filmu a burlesce, jak ji známe na příklad i z vystoupení Marylina Mansona.

52317cdb6cd0b

 

Ken Mai vystoupí v Experimentálním prostoru NoD 22. září od 20:00. Vstupenky v ceně 160 Kč a 100 Kč pro seniory, studenty a držitele průkezu ZTP a ZTP/P jsou v předprodeji v sítích Ticketportal, SMS Ticket a ke koupi v NoD každý všední den od 16 do 20 hodin.

 

 

Taneční magazín

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..