Proč tančit orientální tanec

Pozitivní vlivy orientálního tance

 

 

 

Pozitivní vlivy orientálního tance

Orientální břišní tance léčí tělo i duši, tedy pomáhají fyzicky i psychicky. Působí pozitivně na zdraví i krásu. Odedávna byly ženy léčitelkami. V dnešní době je to orientální tanec, který jim znovu nabízí a vrací jejich původní léčivou sílu.

Orientální břišní tanec je v Německu a v USA doporučován ženskými lékaři, ortopedy a psychology jako výjimečná terapeutická metoda pro specificky ženské fyzické i psychické potíže.

Je to i zdravý způsob jak tělo posílit a problémům předcházet. Slouží jako rehabilitace a při správném provádění přináší záhy úlevu.

2

Pomáhá formování těla, hubnutí břicha a posilování břicha

Protože je ženské tělo specifické, potřebuje i specifické zacházení a specifický pohyb. Tyto podmínky splňuje orientální tanec, který tím nejvhodnějším citlivým a individuálním způsobem působí na formování a zpevňování ženského těla.

Klade důraz na břišní svalstvo, hrudník, paže i hýždě a nohy. Východní tance se oproti západním orientují spíše na svaly, nežli na kroky. Pravidelným tréninkem se samozřejmě postupně odbourávají nadbytečné tuky a zdravě se snižuje tělesná hmotnost, neboť se tělo zbavuje toxinů a zrychluje se metabolismus.

Břišní tanec přináší radost z pohybu, tolik potřebnou pro chuť pokračovat a překonávat se. Zvyšuje se tak celková fyzická kondice. Tělo se stává pružnějším, pohyby jsou koordinovanější, půvabnější, prováděny s větší elegancí, která ve vás probouzí ženskost.

Orientální tanec je založen na izolaci jednotlivých pohybů a svalových skupin. Každá žena si orientální tanec může uzpůsobit pro svoje osobní možnosti.

10

Šetří klouby a nepřetěžuje svaly

Jelikož je orientální tanec zaměřen na ladné koordinované pohyby, které jsou velmi pečlivě cílené, šetří klouby celého těla, odpadá svalové napětí i křeče. Zároveň se postupně zlepšuje pohyblivost kloubů, čehož je využíváno při rehabilitaci po úrazech. Oproti většině sportů jsou pohyby břišního tance mírné bez poskoků.

4

Léčí bolesti zad a páteře

Bolesti zad a krční páteře bývají označovány jako naše civilizační choroba daná životním stylem. Svou práci nezměníme, vysedávání u počítače také většinou ne, ale může tělu pomoci alespoň pravidelným cvičením, v našem případě orientálním tancem.

Krouživé a vlnivé pohyby pro břišní tanec tak charakteristické uvolňují zatuhlé zádové svalstvo. Při správném užití a provádění se odstraňují blokace páteře a tím se zmírňují, či mizí bolesti zad. Zároveň se pohybem svalstvo zpevňuje. Důležité je, že se zapojují a procvičují i svalové skupiny, které při běžném pohybu nepoužíváme.

Bolesti hlavy, které bývají často spojeny s problémy s krční páteří, dokáže orientální tanec také zmírnit, nebo odstranit. Svalové napětí vznikající v šíji a ramenech se postupně uvolňuje, což přináší zaslouženou úlevu.

3

Zlepšuje držení těla

Jakmile se posílí zádové svalstvo, začíná se zlepšovat i držení těla. Správně prováděné pohyby orientálního břišního tance posilují páteř a podporují hrdé, vzpřímené držení těla.

Zlepšení postavení těla je pro orientální tanec klíčové, protože prvky se při špatném držení těla provádět nedají. Tanečnice by si také mohla velmi ublížit. Nehledě na fakt, že žena stojící rovně je mnohem krásnější. Takové uvědomění následně vede ke stálé kontrole i v běžném životě.

7

Stimuluje trávicí soustavu

Pohyb břišního tance zaměřený na oblast břicha mimo jiné také stimuluje činnost žaludku a střev. Díky stimulaci vnitřních orgánů se upravuje často problematické zažívání.

Zlepšuje krevní oběh

Při orientálním tanci se zlepšení prokrvení celého těla. Pomocí lepší cirkulace krve se žena zbavuje věčně zmrzlých prstů, začínajících křečových žil nebo rizika srdečního onemocnění. Mimo to se snižuje hladina cholesterolu v krvi. Zvyšuje se tělesná zdatnost. Zlepšuje se dýchání. Tím dochází k tolik potřebnému stejnoměrnému okysličování organismu.

6

Řeší gynekologické problémy

Tím, že se zlepšuje krevní oběh i tím, že posilujeme pánevní dno se přirozeně zmírňují a nebo dokonce mizí premenstruační syndrom a menstruační bolesti, způsobené zpravidla stažením vnitřního i vnějšího svalstva v pánevní oblasti. Mimo to se zlepšuje pohlavní život.

Správným prováděním cviků lze dosáhnout i úspěšného otěhotnění tam, kde běžné metody selhaly, neboť při tanci dochází k vnitřní stimulaci orgánů.

Posílením svalů dna pánevního se žena vhodně a přirozeně připravuje na porod. Jde o vynikající cvičení pro těhotné ženy, některé pohybové prvky se s velkým úspěchem používají v první době porodní. Orientální břišní tanec byl původně tanec rodiček. Po porodu pomáhá rychlejšímu vyrovnávání poporodních stavů.

Ve zralém věku a v době přechodu břišní tanec pomáhá zpevňovat pánevní dno, předcházet potížím s únikem moči a dalším klimakterickým problémům.

9

Upevňuje duševní zdraví

Uvolňuje napětí celého těla a odbourává stres a jiné psychické potíže. Velmi pozitivně ovlivňuje deprese, úzkost, nízké sebehodnocení, komunikační problémy apod.

5

Zlepšuje sebevědomí ženy

Orientální břišní tanec zvyšuje sebevědomí, protože vylepšuje křivky těla a přináší radost z pohybu. Zlepšení držení těla následně přináší zvýšení sebevědomí a mnohem větší projev ženskosti i v běžném životě. Pozitivní změna je časem znát na každé ženě. Při tanci se uvolní všechny vnitřní emoce a vnitřní krása pak vyzařuje i navenek.

Břišní tance posilňují osobnost, odbourávají pochybnosti o sobě a učí akceptovat své tělo a považovat ho za krásné. Vaše fyzická schránka je váš velký celoživotní přítel. Je třeba k němu také tak přistupovat. Jak má poslouchat a dobře sloužit, když ho neustále někdo sráží tím, že není podle představ? Je jako vaše dítě. I pokud ztloustne ho přeci nepřestanete milovat, je přeci stále vaše. V tanci pro vás zmizí problémy s postavou, které mají často psychický původ. Orientální tanec posilňuje osobnost, odbourává pochybnosti o sobě a učí akceptovat své tělo a považovat ho za krásné.

Ženy, které se nedovedou vypořádat se svojí ženskostí a erotikou, které trpí pocity méněcennosti, najdou pomocí orientálního tance cestu ke zdravému poměru k sobě a svému tělu. Tím, že budeme mít se víc rády své tělo, můžeme i lépe prožívat ženskou sexualitu.

8

V orientálním tanci získáte schopnost umět vyjádřit své kvality ženy a používat ženské zbraně, něhu, lásku, krásu, jemnost, ženskost a eleganci. Získáte to, co dělá ženu ženou. Tento druh tance je výborným prostředkem k uvolnění těla i mysli a podporuje vnímání sama sebe. Díky němu se otevíráme své vnitřní energii a přibližujeme se ke své ženskosti.

Ženy se naučí pracovat s prapůvodní ženskou energii, která jim umožní objevit svou pravou ženskost, krásu a sebevědomí. Příjemnou formou tak žena mění nejen vztah sama k sobě, ale i ke druhým lidem.

Díky tanci se stanete citlivější ve vnímání svého těla, pocitů i rytmu hudby. Naleznete způsob vyjádření emocí a možnost intenzivního uměleckého i duchovního prožitku. Pro ženy více umělecky, duchovně a emocionálně založené se orientální tanec může stát odrazovým můstkem pro zvýšení kreativity a osobní seberealizace. Břišní tance mohou také být nástrojem meditace a pomáhat zůstat v souladu se svým tělem, myslí i duchem.

Smysl pro krásu, důstojnost, sebeovládání a sílu, které tato aktivita přináší, jsou základními součástmi všech oblastí spokojeného a šťastného života.

Martina

Jeden komentář u “Proč tančit orientální tanec”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..