Tanečník Yemi bude i zpívat!

Yemi netančí tolik jako dříve, dost svého času tráví v zahraničí.

 

 

 

 

Choreograf Yemi A.D.  byl v poslední době velmi zaneprázdněný. Americký producent a raper Kanye West , producent hitů hvěz jako Rihanna nebo Alicia Keys, si ho vybral do svého týmu.  Yemi s ním už absolvoval celosvětové turné.

Kanye West a Yemi A.D. | foto: Archiv Yemi AD

Yemi, rodák z Liberce, tvořil choreografie k Westovým videoklipům, stejně jako pro jeho koncerty. Videoklip Lost In The World byl oceněn kritikou jako nejlepší v raperově kariéře.

Ruth Hogbenová, která spolupracuje  s Lady Gaga, režírovala krátký černobílý film.

Yemi A.D. a Kanye West s tanečnicemi při natáčení filmu Runaway v Praze.

Yemi  tvoří pro videoklipy  vlastní taneční techniku, založenou na emocích tanečnic a etnickém afru. V zahraničí jsou oblíbené tzv. fusions, které spojují současné i klasické tance. Yemi by tento styl rád rozšířil i v České Republice.

Yemi v současné době učí tanec jednou až dvakrát týdně, víc času mu už nezbývá.Tanečník  se už 30. 6. 2012  vrací  za Westem do Paříže.  Bez hudby žít nemůže. Nejen, že učí ve svém tanečním studiu Dance Academy Prague, ale navíc ještě připravuje své debutové album.

Yemi strávil poslední měsíc v Los Angeles, kde natočil své vlastní songy.  Spolupracoval na svém albu i s tuzemskými umělci jako jsou Albert Černý, zpěvačka Charlie One, skladatel Honza Čechtický. První singl vyjde už na podzim tohoto roku, takže se fanoušci mají na co těšit…

Yemi si v červenci roku  2010 vzal druha Jaromíra Smetanu. Svatební slib jim přednesla bývalá ministryně pro lidská práva Džamila Stehlíková.

V současné době přemýšlí i se svým přítelem o adopci dítěte. Zároveň ale připouští, že by jednou chtěl i své vlastní dítě.

Yemi také přiznává, že se teď více věnuje choreografiím a zpěvu, než vlastnímu tanci. O svém životním stylu také tvrdí, že není nijak zvlášť zdravý, většinou jí na letištích a v hotelích, ale pokud je doma, snaží se vařit sám a ze zdravých surovin.

 

 

Taneční magazín

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..