Zpěvačka chce jednat o zákonu proti šikaně s prezidentem Barackem Obamou

Zpěvačka se schází s prezidentem Obamou

Lady Gaga prohlásila, že se sejde s prezidentem Barackem Obamou, aby jednali o nové legislativě, která by bojovala proti šikaně. V důsledku sebevraždy 14-ti letého fanouška, Jameyho Rodemeyera, oběti šikanování, zpěvačka vyzývá americké zákonodárce, aby prohlásili šikanování za nezákonné. Šikana je zločin z  nenávisti, řekla.

„Mám schůzku s naším prezidentem, nepřestanu bojovat!“ tvrdí Lady Gaga. Ovšem její slova nepotvrdil Bílý dům, že by Obama skutečně souhlasil se setkáním se zpěvačkou. Ale zpěvačku nic neodradí. „Šikana musí skončit. Udělejme zákon pro Jameyho“ , řekla.

Jamey Rodemeyer z Buffalo, New York, se zabil minulý týden. Ačkoliv se Rodemeyer účastnil kampaně “Zlepšuje se to”, nabízel svou podporu ostatním náctiletým, sám se stal obětí šikany ve své škole. Na svém blogu napsal:  “Stále říkám, jak jsem šikanovaný, ale  nikdo neposlouchá.”

Když se roznesly zprávy o Rodemeyrově smrti, Gaga vyjádřila smutek a  zklamání.  Několik dnů strávila pláčem a křikem. “Mám v sobě tolik zloby. Je těžké cítit lásku, když krutost vezme něčí život.” Tento hněv se změnil v rezolutní prohlášení: Šikana musí být nezákonná.

Lady Gaga byla hlasitým zastáncem práv homosexuálů, zejména obhajovala  konec  zákona v americké armádě  Don’t Ask, Don’t Tell policy, týkající se rekrutů homosexuálů. Tento zákon byl zrušen 20. září 2011. (Oficiální konec politiky tolerance gayů v ozbrojených silách, pokud se nikterak neprojevují).

 

 

 

Taneční magazín

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..