Zázračné cvičení

Vztahovou krizi Hynka Čermáka a Filipa Rajmonta zkusí zachránit premiéra komedie v Divadle Metro

Divadlo METRO uvede ke konci divadelní sezony premiérově inscenaci rakouského autora Daniela Glattauera ZÁZRAČNÉ CVIČENÍ. Režijně na tuto pražskou scénu poprvé vstupuje bývalý dlouholetý ředitel Městských divadel pražských Ondřej Zajíc. V překvapivém obsazení se jako pár divákům představí herci Hynek Čermák a Filip Rajmont. Roli terapeuta, který se pokusí jejich rozpadající vztah zachránit, ztvární Jiří Hána. Premiéra inscenace se uskuteční ve středu 28. 5. 2025 od 19:00.

Komedie plná kousavých hlášek se hrála již ve dvaceti zemích světa, jen v německy mluvících zemích byla uváděna již na 160 scénách. V Divadle METRO bude však zcela poprvé tento divadelní hit s nadšeným souhlasem autora uveden v čistě mužském obsazení.

„Ve hře jsou tři postavy: manžel, manželka a terapeut. Po určitých peripetiích v obsazování dámského partu najednou Hynek Čermák — představitel manžela — plácnul takovou blbinu, že by manželku stejně nejlíp zahrál Filip Rajmont.“ říká režisér Ondřej Zajíc a dodává: „Poklepal jsem si na čelo, ale něco ve mě už v tu chvíli vědělo, jak by tenhle bláznivý nápad mohl být ve skutečnosti vizionářský.“

Nadčasové téma o snaze zachránit vztah, který dlouho běží v zajetých kolejích, je možná až příliš ze života. A ve stejnopohlavním páru probíhá krize v podstatě stejně jako ve smíšeném. Láska se pod tíží všedních dní kamsi vytratila. Hádky, nevěry, odcizení vedou k poslednímu pokusu o nápravu, kterým je párová terapie. Co když ani cvičení pod vedením zkušeného odborníka nefunguje a všechno je čím dál tím horší? Tady snad pomůže už jen zázrak! A o takovém „zázračném cvičení“ hra vypráví.

„Asi se to o Hynkovi Čermákovi neví, ale má celoživotní sen zahrát si v dobré komedii gaye. Filip Rajmont zároveň herecky exceluje v roli gaye v Kleci bláznů ve Švandově divadle, a když jsme mu zavolali, zda by toho šel s námi, byl okamžitě pro.“ prozrazuje režisér a dodává: „Takže tady máme skvělou komedii o hluboké vztahové krizi, dva skvělé herce a unikátní hereckou příležitost. Je to pro nás všechny vzrušující výzva.“

Premiéra inscenace se uskuteční 28. 5. 2025 od 19:00.
Více o inscenaci najdete na našem webu www.divadlometro.cz 

 

Účinkují: Hynek Čermák, Filip Rajmont, Jiří Hána

Autor: Daniel Glattauer

Režie: Ondřej Zajíc

Výprava: Eva Bellefeuille

Překlad: Michal Kotrouš

Foto: Josef Adlt
Plakát: Filip Čermák

 

Antonín Procházka ml.

pro Taneční magazín

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.