Benefiční koncert pro Dětskou kliniku FNOL

Kdo může podpořit děti, má příležitost

Olomoucká Reduta hostila Valentýnský benefiční koncert, který se konal 22. února a kromě nezapomenutelného zážitku přinesl bezmála šedesát tisíc korun pro Dětskou kliniku FNOL. Záznam této události bude zveřejněn 1. května na YouTube kanále Natálie Tichánkové & 4GOOD s odkazem na dárcovský účet Dětské kliniky FNOL. Každý, kdo ještě může podpořit děti, má nyní ideální příležitost.

Natálie Tichánková s kapelou 4GOOD, Moravská filharmonie Olomouc a hosté jako Peter Cmorik, Renata Drössler a dětský pěvecký sbor Pelčata se spojili ve prospěch malých pacientů z Dětské kliniky Fakultní nemocnice Olomouc. Koncert, řízený dirigentem Janem Kučerou a moderovaný Markem Bergerem, nabídl nejen hudbu, ale také laskavost a dojetí. „Velcí i malí muzikanti a báječné publikum vytvořili večer, kde se prolnula hudba, laskavost, radost i dojetí. Pro ojedinělou atmosféru jsme se rozhodli, že dobrý úmysl budeme šířit dál. 1. máj je lásky čas, a právě v tento den (1.5., v 9:00, na YouTube kanále Natálie Tichánková & 4GOOD) bude spuštěn záznam koncertu s odkazem na dárcovský účet Dětské kliniky FNOL. Přispět na zvelebení příjmových ambulancí pro čekající děti tak může každý člověk,“ sděluje Iveta Gronská, produkční koncertu.

Ti, kteří událost nestihli, mohou 1. května prožít Valentýnský benefiční koncert Natálie Tichánkové & 4GOOD znovu a také podpořit Dětskou kliniku FNOL. „Moravská filharmonie se spojila s předními olomouckými hudebníky. Nejenže společně zahrála pro Olomouc, ale pomohla těm nejmenším. V tuto chvíli je pro děti vybráno šedesát tisíc korun, což je nádherná částka a jsem skutečně vděčný všem, kteří se podíleli na dobré věci. Zároveň 1.5. dostávají šanci ti, jež koncert nestihli a nebo jim tato bohulibá událost utekla, uvádí Jonáš Harman, ředitel Moravské filharmonie Olomouc.

 „Přála jsem si dětem zamávat do nemocnice z plného sálu. Tento úmysl se naplnil bezezbytku. Je pro mě pořád neuvěřitelné, jak do sebe všechno zapadlo. Účinkující, zvukaři, osvětlovači, technici, produkční tým, fotografové, kameramani, rozhlas, postprodukční tým…jsem nesmírně vděčná, že u toho byli všichni se mnou a vznikl záznam, který ještě může dále dětem pomoci, doplňuje zpěvačka a herečka Natálie Tichánková.

Získané prostředky pomohou vybavit interiéry dětské kliniky, zejména ambulancí. „Za Dětskou kliniku Fakultní nemocnice v Olomouci bychom chtěly velmi poděkovat organizátorům Valentýnského benefičního koncertu, zejména paní Ivetě Gronské, dále interpretům v čele s Natálií Tichánkovou a její kapelou 4GOOD. Velký dík patří rovněž orchestru Moravské filharmonie v čele s dirigentem panem Janem Kučerou a programovému řediteli rádia Haná Marku Bergerovi, který celý koncert moderoval. Byli jsme velmi rádi za jejich společný nápad věnovat celý výtěžek koncertu pro potřeby naší kliniky. Již od začátku koncertu vytvořili všichni účinkující spolu s publikem fantastickou atmosféru, která se pak nesla celým koncertem až do jeho konce. Získané prostředky bychom chtěli investovat do zlepšení interiérů dětské kliniky, zejména ambulancí, které jsou vždy prvním místem na klinice, kde se nemocné děti spolu s jejich rodiči ocitnou. Ambulance bychom rádi vybavili nástěnnými aplikacemi, se kterými si děti mohou hrát ve chvílích čekání na vyšetření, barevným nábytkem a dalším vybavením, které zaujmou naše malé pacienty,“ uzavírají doc. MUDr. Eva Karásková, Ph.D., přednostka kliniky a Mgr. Světlana Kašubová, vrchní sestra.

Mgr. et Mgr. Kamila Sehnálková 

pro Taneční magazín

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..