Dárek, který vydrží až do června

Vstupenky na Cirkuzkus 2024

Divadlo na cucky spustilo se začátkem prosince předprodej na další ročník přehlídky nového cirkusu, kterou pořádá v areálu olomouckého Letního kina. Cirkuzkus 2024 proběhne od 30. května do 2. června a přivítá mimo jiné světoznámý Cirk La Putyka nebo oblíbené Losers Cirque Company.

„Zveřejnili jsme zatím termíny pouze tří představení, u kterých očekáváme největší divácký zájem,“ říká mluvčí Divadla na cucky Zdeněk Vévoda. „Další akce, workshopy a představení, budeme postupně zveřejňovat v průběhu jara. Termín jsme vybírali i s ohledem na rodiny s dětmi, pro které mohou být naše akce vítaným programem ke Dni dětí,“ doplňuje Vévoda.

V pátek 31. května ve 20 hodin vystoupí v amfiteátru pod dómskými hradbami Losers Cirque Company s divadelně-akrobatickým projektem The Losers. Ten vznikl z iniciativy vítězů prvního ročníku soutěže Česko Slovensko má talent – akrobatického dua DaeMen. „Show je inspirována obrazem dneška, kdy v zrychleném tempu společnosti mnoho lidí ztrácí svou osobnost a vizi svého soukromého i partnerského života. Člověk se stává lůzrem, a to třeba i na poli lásky,“ vysvětlují v anotaci inscenátoři.

Na sobotní dětský den a následující nedělní večer pak pódium v Letním kině převezme Cirk La Putyka. „Strhující vystoupení s názvem La Putyka baví diváky už patnáct let. A není se čemu divit – představit obraz české hospody s pomocí akrobatických a sportovních výkonů, tance, loutek a s živým hudebním doprovodem – to musí potěšit nejen štamgasty,“ láká na představení Vévoda. Podle jeho slov se rodiče nemusí bát podívané nevhodné pro děti. Soubor ji doporučuje divákům od 7 let. Obě představení Cirku La Putyka začínají v 18 hodin.

Vstupenky na Cirkuzkus 2024 si mohou zájemci obstarat v první vlně předprodeje za výhodnou cenu 490 / 350 Kč, do konce tohoto roku pak mohou navíc uplatnit 10% slevu při nákupu čtyř a více kusů vstupenek. Předprodej běží na webu www.divadlonacucky.cz a v síti Ticketportal

Foto: Pavel Hejný, Petr Chodura

Zdeněk Vévoda

pro Taneční magazín

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..