Ve znamení Cunningham a Limón

Nový letní taneční workshop v Praze

Letní Praha bude mít nový třídenní workshop pro studenty tance a profesionální tanečníky – Intenzivní Taneční Workshop. Uskuteční se od 7. do 9. července a za jeho organizací stojí dvě úspěšné tanečnice, absolventky Taneční konzervatoře hl. m. Prahy, Kristýna Kocianová a Kateřina Plachá. Někdejší spolužačky, z nichž každá se vydala cestou jiné specializace, se rozhodly využít svého tanečního vzdělání a zkušeností, které si za deset své profesionální kariéry rozšířily v zahraničí. Mladé adepty tanečního umění tak chtějí seznámit s novými styly a technikami.

„Třídenní workshop je určený pro studenty tanečních škol a profesionální tanečníky starší 15 let, kteří chtějí zlepšit své taneční schopnosti a nechat se inspirovat styly a technikami, se kterými se nemusí na konzervatoři setkat nebo se jimi zabývat do hloubky,“ vysvětluje Kristýna Kocianová.

Workshop se bude konat na Košince v Praze 8 v Libni a bude zahrnovat klasický tanec a lekce moderních a současných technik. Tréninky klasického tance budou v rukou Kateřiny Plaché, bývalé členky Královského dánského baletu. Arthur Sicilia, současný člen rakouského divadla Tanz Linz, povede hodiny moderního tance inspirované principy Merce Cunninghama a Kristýna Kocianová, která má za sebou angažmá v Transitions Dance Company v Londýně, bude vyučovat taneční lekce inspirované technikou José Limóna.

Workshop nezahrnuje pouze výuku tanečních technik, ale také otevřené diskuse o současném dění v tanečním světě a možnostech, které dnes mladí umělci mají. Tyto diskuse budou zaměřeny na to, jak se rozvíjet jako umělec a jak najít své místo v tanečním světě, který nabízí obrovskou škálu uplatnění, ale pro začínajícího profesionála může být i nepřehledný.

„Inspirovala mě chuť a příležitosti poznávat tanec, získávat a prozkoumávat nové zkušenosti v tanci propojené s uměním v zahraničí a chtěla jsem se podělit a inspirovat mladé české tanečníky. Přinést do Česka tanečníky, lektory a techniky, které tady nejsou tolik populární,“ vysvětluje Kristýna Kocianová. „Cílem těchto workshopů je vytvořit prostor a komunitu, kde se tanečníci mohou vzájemně podporovat, budovat trvalá přátelství a vzájemně se inspirovat k růstu a rozvoji jako umělci,“ dodává. Tanečníci by měli získat motivaci prozkoumat svět za hranicemi a nebát se do něj vykročit s myšlenkami na úspěch a uplatnění.

První ročník bude zahrnovat tři dny, obě zakladatelky však plánují rozšířit v dalším roce jeho délku i nabídku. „Víme, že letních tanečních škol a workshopů se koná celá řada, ale věříme, že nabídku rozšíříme novým směrem,“ doplňuje Kristýna. Kateřina a Kristýna doufají, že jejich workshopy budou místem, kde se tanečníci mohou cítit inspirováni, podporováni a kde mohou rozvíjet své dovednosti především pro sebe, pro objevení vlastního potenciálu, který pak mohou rozvíjet.
 

Praktické informace:
Místo konání: LV&C_STUDIO8 / Na Košince 8, Praha 8

Cena: 3 500 Kč

Taneční studio bude k dispozici vždy od 9:30 do 16:00 a každý den proběhne klasický trénink i lekce techniky Cunningham a Limón

Na workshop se mohou zájemci hlásit prostřednictvím formuláře

Pro více informací o workshopu a přihlášení navštivte Instagramový profil @3_IDanceW nebo Facebookové stránky 3 Days of Intensive Dance Workshop

FB událost: https://www.facebook.com/events/1917026412010460/

Více o tanečních lektorech:


Kateřina Plachá
 absolvovala Taneční konzervatoř hl. m. Prahy v oboru klasického tance. Tančila v baletním souboru drážďanské Semperoper a hostovala v souboru Palucca Hochschule, kde rovněž studovala. Posléze získala angažmá v Dánském královském baletu, kde tančila v tradičním bournonvillovském repertoáru (La Sylphide, Napoli, Le Conservatoire) i v klasickém a moderním repertoáru (Giselle, Manon, Dáma s kaméliemi, Raymonda, Labutí jezero nebo třeba Vertical Road A. Khana). Po návratu do Česka tančila v baletu Divadla J. K. Tyla nebo v Laterně magice.

Ve svých lekcích kombinuje různé techniky, respektive školy akademického tance – ruskou Vaganovu, ale i americký styl George Balanchina a samozřejmě prvky dánské školy Augusta Bournonvilla, do které pronikla během svého angažmá.

Kristýna Kocianová působí trvale v Londýně. Studovala na Janáčkově konzervatoři v Ostravě a Taneční konzervatoři hl. m. Prahy a už v době studií si ji získala technika José Limóna. Vedle řady dalších zkušeností velmi brzy získala certifikát LimónPro v Limón Dance Company v New Yorku, kde vystupovala v několika inscenacích a choreografiích, mj. Night Light (K. Weare), Chaconne, The Psal (J. Limón) ad. Získala magisterský titul v oboru Dance Performance na prestižní Trinity Laban Conservatoire of Music and Dance a ve Velké Británii vystupovala se souborem Transitions Dance Company, podílela se na řadě produkcí britské nezávislé scény. Techniku J. Limóna vyučuje v několika londýnských studiích. Svým studentům pomáhá objevit jejich vlastní jedinečný styl, její lekce jsou navrženy tak, aby byly výzvou a zároveň tanečníky vedly k hledání individuálního výrazu.

Arthur Sicilia je americký tanečník, choreograf a pedagog. V současnosti působí v Linzi, kde spolupracuje s Tanz Linz a dalšími soubory a projekty. Studoval Boston Conservatory a Trinity Laban Conservatoire of Music and Dance, kde získal magisterský titul, pedagogiku tance studoval také na Royal Academy of Dance. Vedle německého souboru Tanz Linz spolupracuje jako hostující choreograf se Syracuse City Ballet a věnuje se pedagogice. Rozvíjí vlastní systém „Dimensional Streaming“
v pohybu.
„Jsme rádi, že máme Arturta na palubě, aby vyučoval kurzy moderního tance ovlivněné Cunninghamem. Jeho vášeň pro tanec a odhodlání pomáhat našim studentům plně porozumět práci s tělem je skutečně inspirující. Věří, že každý má schopnost tančit, a je nadšený, že může sdílet své 
znalosti a zkušenosti s naší komunitou,“ komentuje Kristýna.
 
Intenzivní Taneční Workshop

Klasický balet, Limón-Inspirovaný současný tanec, Cunningham-Inspirovaný moderní tanec

7. – 9. července
LV&C_STUDIO8, Praha 8
Kristýna Kocianová, koordinátorka ITW 
 
Kristýna Kocianová a Kateřina Plachá
pro Taneční magazín

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..