Ukolébavka pro mrchožrouty

Kim Noble, nominovaný na cenu BAFTA, přijíždí na 4+4 dny v pohybu

Jedno z nejžádanějších multižánrových představení evropských festivalů, Ukolébavka pro mrchožrouty britského komika, performera Kima Noble, míří 8. a 9. října do pražského Divadla Archa v rámci 27. ročníku Mezinárodního festivalu současného umění 4+4 dny v pohybu. Očekávejte dokonalé propojení divadla, televize, filmu a humoru. Britský deník The Guardian popisuje dílo v superlativech a s plným počtem hvězdiček jako  “Zvláštní, něžné a nekonečně zábavné”, The Times zhodnocují příběh jako “Divokou a vtipnou noc s něžným srdcem.”

Esprit umíněné inscenace všestranně talentovaného Londýňana Kima Noblea vystihuje její název Lullaby for Scavengers (Ukolébavka pro mrchožrouty), jež nepostrádá poetickou přitažlivost: Kimovy úvahy o světě v sobě snoubí melancholii a radikální humor. Po Kim Noble Will Die (Kim Noble zemře) a You’re Not Alone (Nejste sami) se jedná o třetí inscenaci z jeho cyklu performancí o osamocení a lidských tužbách. V doprovodu lišky a mrtvé mluvící veverky se spolu s publikem vydává na noční cestu po kancelářských budovách, na půdu a do lesa. Prostřednictvím koláže sestavené z videí a živých vystoupení vypráví o samotě, o loučení s živočišnými druhy a hledání mimozemšťanů. Jak v tomto stále zničenějším světě dokážeme přežít? Co máme poradit další generaci? A jak naložíme s hlodavci na naší půdě? Aby na tyto otázky dokázal odpovědět, pracuje Kim Noble jako uklízeč, poučuje červa o světě a posílá do vesmíru pytlík s prachem z vysavače.

Kim Noble je komik a videoumělec, který za svou práci obdržel řadu cen. Jeho multidisciplinární přístup mu umožňuje propojovat divadlo, televizi, film, umění a komedii.  Využívá provokativní humor, s jehož pomocí odkrývá lidský úděl: témata jako smrt, sexualitu, gender nebo víru uchopuje se suchým smyslem pro humor kombinujícím tragédii s absurdnem. Tvoří jednu polovinu experimentálního umělecko-komediálního dua Noble and Silver, které získalo cenu Perrier a bylo nominováno na cenu BAFTA. Vytvořil též WILD LIVE – živou rozhlasovou show pro teenagery.

Trailer představení: youtu.be/K8POg-zwy9E

Na další představení v rámci festivalu, výstavu současného umění, koncerty a další doprovodný program zamiřte do Erpet Smíchov, Divadla Archa a Jízdárny Savarin až do 16. října. Kompletní festivalový program naleznete na ctyridny.cz

Adresa místa konání:

Sportovní centrum Erpet Smíchov, Strakonická 4, Praha 5

Divadlo Archa Na Poříčí 1047/26, 110 00 Nové Město

Jízdárna Savarin V Cípu 1, Praha 1 – Nové Město

Partneři festivalu

Projekt je realizován s finanční podporou: hlavní město Praha, Ministerstvo kultury ČR, Státní fond kultury ČR, Městská část Praha 5, Vlámská vláda, In-Situ, Creative Europe Programme of the European Union, Slovenský institut Praha

Anna Mašátová

pro Taneční magazín

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..